NBA Where Samuel Dalembert Happens

Właśnie skończył się mecz Nuggets-Bucks. Gospodarze wygrali 112:104. Był to ich siódmy z rzędu wygrany mecz. Ale nie o tym.
W Milwaukee gra Haitańczyk Samuel Dalembert. Jego średnie z tego sezonu to 5.7 punktu, 5 zbiórek oraz 1.4 bloku. Robi to wszystko w ciągu 15 minut na parkiecie w każdym spotkaniu.
Widocznie górskie powietrze w Denver mu służy.
Sam wszedł z ławki na 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty i dał wiele powodów swojemu trenerowi żeby tam szybko nie wracać.
Grał jak natchniony. Zdobył 35 punktów (17/21 z gry oraz 1/1 z linii), zebrał 12 piłek i dołożył do tego 2 asysty, 1 blok i 0 strat. 35 punktów i 17 celnych rzutów z gry to jego nowe rekordy kariery.
Dla porównania cała ławka Nuggets trafiła 15 rzutów z gry i zdobyła tylko o 6 punktów więcej niż rezerwowy center Bucks.
Rezerwowi z jego drużyny zdobyli razem tylko 15 punktów i zaliczyli tylko 7 zbiórek.
Jak by nie patrzeć Dalembert rzucił aż sześć razy więcej punktów niż wynosi jego średnia i zebrał z tablic ponad dwa razy więcej zbiórek niż robi to zwykle w sezonie.
Żeby LeBron mógł pochwalić się podobnym osiągnięciem musiałby rzucić…160 punktów.