Nick Nurse przedłużył kontrakt z Raptors

Nick Nurse i Toronto Raptors porozumieli się w sprawie nowego kontraktu. Jego dotychczasowa umowa z klubem z Kanady wygasała z końcem przyszłych rozgrywek. Szczegóły kontraktu, co do jego wartości i długości, nie zostały podane do publicznej wiadomości.
53-latek poprowadził ekipę z Kanady do bilansu 53:19 w tym, przerwanym przez pandemię, sezonie. Odsetek zwycięstw na poziomie 73.6% był najlepszy w historii klubu. Raptors nie zwolnili tempa, po tym jak Kawhi Leonard, MVP ubiegłorocznych Finałów, odszedł do Los Angeles Clippers, a Danny Green, gracz pierwszej piątki mistrzowskiej drużyny, przeniósł się do Lakers.
Raps zajęli drugie miejsce w całej lidze, ustępując tylko Milwaukee Bucks. Ich sezon skończył się w ubiegłym tygodniu, w siódmym meczu, drugiej rundy serii z Boston Celtics.
Nurse w ciągu dwóch sezonów, zaliczył łączny bilans 111:43 (72.1%).
„Toronto jest moim domem od ponad siedmiu lat i chcę, żeby tak było przez wiele następnych lat. Obserwowałem jak ta organizacja rośnie i osiąga swój szczyt. Chcę podjąć wyzwanie zdobycia kolejnego mistrzowskiego tytułu.”

Nurse przez ponad dekadę pracował w Anglii, Belgii i we Włoszech. W angielskiej BBL sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły z drużynami Brighton Bears i Manchester Giants. Dwukrotnie był też wybierany trenerem roku tamtejszej ligi. W międzyczasie, równolegle, pracował jako jeden z asystentów przy reprezentacji Wielkiej Brytanii, z którą brał udział w Mistrzostwach Europy (2009 w Polsce oraz 2011 na Litwie) oraz Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Przez sześć lat prowadził też drużyny z G League. W tym czasie sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły z ekipą Iowa Energy. W 2013 roku dołączył do trenerskiego sztabu Toronto Raptors.

Przy okazji przypominam moją krótką rozmowę z trenerem Raptors, z czerwca ubiegłego roku.

1 comment on “Nick Nurse przedłużył kontrakt z Raptors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.