Wybrano All-NBA 1st, 2nd & 3rd Team 2019-20

NBA ogłosiła trzy najlepsze piątki sezonu 2019-20. All-NBA First Team tworzą Giannis Antetokounmpo, LeBron James, Anthony Davis, Luka Doncic oraz James Harden.

Dla LeBrona to już szesnasty wybór do All-NBA (13 razy do pierwszego składu, dwa razy do drugiego i raz do trzeciego). Jest to nowy rekord NBA. Poprzedni (15) należał do Kareema Abdul-Jabbara, Kobe Bryanta i Tima Duncana.

Doncic jest pierwszym od czasów Tima Duncana (1998-99) zawodnikiem, który w swoim pierwszym lub drugim roku został wybrany do All-NBA. Oprócz niego, tylko pięciu innych graczy w historii, trafiło do All-NBA w wieku 21 lub mniej. Byli to Kevin Durant (2009-10), LeBron James (2005-06), Duncan (1997-98), Rick Barry (1965-66) oraz Max Zaslofsky (1946-47).

Pod uwagę brany był cały sezon regularny do 11 marca, czyli do momentu zamknięcia rozgrywek z powodu pandemii.Seeding games już w bańce, w Orlando, nie były brane pod uwagę.

W pozostałych piątkach znaleźli się:

All-NBA Second Team:
F: Pascal Siakam.
F: Kawhi Leonard.
C: Nikola Jokic.
G: Damian Lillard.
G: Chris Paul.

All-NBA Third Team:
F: Jayson Tatum.
F: Ben Simmons.
C: Rudy Gobert.
G: Jimmy Butler.
G: Russell Westbrook.

Nieco wcześniej ogłoszono najlepsze piątki obrońców i debiutantów.
All-Defensive 1st Team tworzą Rudy Gobert, Anthony Davis, Giannis Antetokounmpo (najlepszy obrońca tego sezonu), Ben Simmons oraz Marcus Smart.

Do drugiej trafili Kawhi Leonard i Patrick Beverley z Clippers, Brook Lopez i Eric Bledsoe z Bucks oraz Bam Adebayo z Heat.

Jeśli chodzi o pierwszoroczniaków, to sytuacja wygląda następująco:
Pierwszą piątkę tworzą: Ja Morant, Zion Williamson, Kendrick Nunn, Brandon Clarke oraz Eric Paschall.
Do drugiej trafili: Tyler Herro, Terence Davis II, Coby White, P.J. Washington Jr. oraz Rui Hachimura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.