Patrick Beverley i Paul Millsap pod nóż

Kontuzji i urazów ciąg dalszy…

Patrick Beverley z L.A. Clippers przeszedł operację prawego kolana. Klub nie podał do publicznej informacji na czym dokładnie polegał zabieg oraz jak długo potrwa rehabilitacja. Wiemy jedynie, że czas potrzeby do powrotu do zdrowia ma być znaczący. Można więc wnioskować, że nie było to klasyczne czyszczenie śmietnika w kolanie, które zwykle zabiera graczom 4-6 tygodni.

UPDATE: Z Los Angeles napłynęły nowe informacje. Okazuje się, że Beverley już nie wróci do gry w tym sezonie.

Beverley, pozyskany przed sezonem z Houston, w wymianie w której brał udział Chris Paul, grał do tej pory na poziomie 12.2 punktu, 2.6 zbiórki, 4.1 asysty oraz 1.7 przechwytu.

To fatalna wiadomość dla Clippers. Po dobrym początku sezonu, podopieczni Doca Riversa są w kryzysie. Już w drugim starciu sezonu stracili Milosa Teodosica, który leczy uraz stopy. Po osiągnięciu bilansu 5:2 przegrali dziewięć kolejnych meczów.

 

Paul Millsap z Denver Nuggets ma uszkodzone więzadło w lewym nadgarstku. Uraz będzie wymagał operacji. Mówi się, że powrót do gry po tego typu zabiegu, może potrwać nawet trzy miesiące. Do kontuzji doszło w II kwarcie niedzielnego meczu Lakers-Nuggets.

32-letni Millsap trafił do Denver minionego lata, na mocy trzyletniego kontraktu wartego $90 mln. Jego średnie w barwach nowej drużyny sięgają 15.3 punktu, 6.2 zbiórki, 3.1 asysty, 1.3 bloku oraz 1.1 asysty.  Nuggets z bilansem 10:7 są obecnie szóstą siłą na Zachodzie.

 

Mirza Teletovic z Milwaukee Bucks straci najbliższy miesiąc po artroskopowej operacji lewego kolana. Zabieg miał na celu naprawienie uszkodzonej chrząstki. 32-letni Bośniak gra w tym sezonie na poziomie 7.1 punktu, 2.3 zbiórki oraz 1 asysty. Jego strzeleckie talenty (46% zza łuku) czynią go ważnym elementem rotacji Jasona Kidda.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.