Paul George przenosi się do Thunder!

1 lipca to oficjalny początek transferowego okna w NBA. Utarło się, że drużynom, którym zależy najbardziej na danych zawodnikach, dzwonią do nich, lub wręcz osobiście ich odwiedzają, już minutę po północy z 30 czerwca na 1 lipca. Po niżej wszystkie ruchy, które miały miejsce minionej nocy.

– Indiana Pacers i Oklahoma Thunder dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Paul George przenosi się do Oklahomy. Na jego miejsce, do Indiany, powędrują Victor Oladipo i Domantas Sabonis.

– Rockets i Nene dogadali się w sprawie czteroletniej umowy wartej $15 mln. Blisko 35-letni Brazylijczyk, pojawił się w Teksasie rok temu. Jako zmiennik, zaliczył bardzo udane rozgrywki.

Blake Griffin, kuszony przez kilka klubów, postanowił zostać w Los Angeles Clippers. 28-latek przystał na propozycję pięcioletniego kontraktu wartego $178 mln. Jest to maksymalny kontrakt. W umowie nie ma zawartej klauzuli no-trade clause, która pozwalałaby blokować mu wszystkie potencjalne wymiany z jego udziałem. 

Steph Curry ma nowy kontrakt od Warriors. Jest to pięcioletnia umowa, warta $201 mln. To pierwszy w historii NBA kontrakt, który swoją wartością przekroczył $200 mln. 

Patty Mills zostaje w San Antonio. Strony dogadały się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $50 mln. 28-letni Australijczyk ma za sobą osiem sezonów w NBA. Karierę zaczął w Portland. Po dwóch latach przeniósł się do Teksasu.

Shaun Livingston zostaje w Warriors na kolejne trzy lata. W tym czasie zarobi $24 mln. Blisko 32-letni gracz, trafił do Golden State w 2014 roku. Jako zmiennik, bardzo pomógł drużynie w trzech awansach do Finałów NBA i dwóch mistrzowskich tytułach.

Jeff Teague i Wilves porozumieli się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $57 mln. Ostatni rok umowy jest opcją zawodnika. 29-letni rozgrywający ma za sobą jeden sezon w Indianie. Wcześniej, przez siedem lat, był zawodnikiem Atlanty Hawks.

Tony Snell zostaje w Milwaukee na mocy czteroletniej umowy wartej $46 mln. Ostatni rok kontraktu jest opcją zawodnika. 25-latek trafił do Bucks przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu. Wcześniej, przez trzy lata grał w Chicago.

Cristiano Felicio i Chicago Bulls porozumieli się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $32 mln. 24-letni Brazylijczyk notował w minionym sezonie dla Byków 4.8 punktu oraz 4.7 zbiórki w zaledwie 15.8 minuty na parkiecie. 

 

Plotki i inne sprawy:

J.J. Redick nie podpisze nowego kontraktu z Clippers. 33-letnim snajperem interesuje się wiele ekip. 

Kaly Thompson będzie kontynuował grę w butach chińskiej marki Anta. Przez następną dekadę zarobi za to $80 mln.

Salary cap na najbliższe rozgrywki ustalono na poziomie $99.093 mln. Próg, powyżej którego, będzie trzeba odprowadzać podatek od luksusu to $119.266 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.