Rajon Rondo zawieszony

aRajon Rondo

Rajon Rondo, rozgrywający Boston Celtics został zawieszony przez władze ligi na jeden mecz za celowe "potrącenie" sędziego Marca Davisa w pierwszym meczu serii Hawks-Celtics. Egzekucja kary jest natychmiastowa, R.R. nie zagra w dzisiejszym (wtorek, 1 maja), drugim meczu serii.

Do zdarzenia doszło na 41 sekund przed końcem niedzielnego meczu. 78:74 prowadzili Hawks i to oni byli w posiadaniu piłki. Bliski przechwytu a przynajmniej "piłki spornej" był Brandon Bass. Sędziowie jednak odgwizdali faul skrzydłowego Celtów. Niezadowolony z tej decyzji Rondo najpierw nakrzyczał na arbitra (za co zastał ukarany przewinieniem technicznym) a dosłownie kilka sekund później "podepchnął" go klatką piersiową (za co otrzymał drugie przewinienie techniczne, równoznaczne z dyskwalifikacją). Hawks wygrali ten mecz 83:74 

Wydział dyscypliny NBA uznał, że zawodnik Celtów zasłużył na dodatkową karę w postaci 1-meczowego zawieszenia.

Z przepisów NBA: "Każdy zawodnik czy trener odpowiedzialny za intencjonalny kontakt kontakt fizyczny z sędzią, zostanie automatycznie zawieszony na jeden mecz i pozbawiony wynagrodzenia za to spotkanie. Dodatkowa kara finansowa i/lub dłuższe zawieszenie zależne będą od rodzaju i okoliczności kontaktu."

David Stern: "Mamy jasny a zarazem rygorystyczny przepis odnośnie tej materii. Nikt nie może dotykać sędziego. Nie wliczamy w to przypadkowego potknięcia czy popchnięcia przez innego gracza."

Liga przy wymierzaniu kary zawsze sprawdza "kartotekę wykroczeń" danego gracza. Jeśli jest 'recydywistą’, może spodziewać się dotkliwszej kary.

W tym sezonie Rondo miał już do czynienia z sędziami. 20 lutego w meczu z Piston, został wyrzucony z boiska (a potem zawieszony na 2 mecze) za rzucenie piłką w stronę sędziego. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.