Ray Allen zostaje w Bostonie

Rzucający obrońca Ray Allen doszedł do porozumienia z zarządem Boston Celtics w sprawie nowej, 2-letniej umowy.
Kontrakt opiewa na $20 mln. przy czym drugi rok jest opcjonalny (opcja zawodnika).
Propozycja nowej umowy pojawiła się jakiś czas temu ale ku zdziwieniu zarządu klubu z Massachusetts Allen się wahał. Jego usługami bardzo zainteresowanych było wiele ekip z Chicago, Cleveland, Miami i Nowym Jorkiem na czele. Celtics bojąc się o obsadę pozycji rzucającego obrońcy zaczęli już nawet rozmawiać z Rasualem Butlerem i Antoinem Wrightem.
Na szczęście dla klubu i jego kibiców blisko 35-letni weteran postanowił dać sobie i swoim kolegom kolejną szansę na walkę o mistrzowski tytuł.
"Ray Ray" dołączył do Celtów latem 2007 roku by już w czerwcu 2008 cieszyć się wspólnie z Paulem Piercem i Kevinem Garnettem z pierwszego w ich karierach mistrzostwa NBA.
Minione rozgrywki były dla niego długie i wyboiste. Wprawdzie zanotował całkiem dobre statystyki na poziomie 16.3 punktu, 3.2 zbiórki i 2.6 asysty ale jego nierówna gra zimą omal nie zakończyła się transferem do innego klubu.
Spokój Danny Ainge’a i odbudowana forma Allena dały Celtom drugi w ciągu ostatnich dwóch lat awans do Wielkiego Finału, gdzie po siedmiomeczowym boju "Green Team" uległ L.A. Lakers.

Allen grał w tej serii nierówno. Potrafił pobić rekord Finałów w celnych "trójkach" (8 celnych rzutów w meczu nr 2) by w następnym meczu spudłować wszystkie swoje rzuty z gry (13).
Tuż po serii Finałowej istniało spore ryzyko, że w takim składzie Celtowie już nie zagrają. Paul Pierce odstąpił od kontraktu, Doc Rivers mówił o rodzinie i przerwie w trenowaniu.
Kiedy jednak zadeklarował, że chce jeszcze raz spróbować zagrać z tą ekipą o mistrzosto a parę dni później 4-letni kontrakt podpisał Paul Pierce wielece prawdopodobne stało się, że wróci także i Allen.

Ray Allen ma za sobą 14 sezonów w NBA. Karierę rozpoczął w Milwaukee by po ponad 6 latach przenieść się do Seattle. Tam z kolei spędził 4,5 roku a latem 2007 przeniósł się do Bostonu. Jest drugim w całej historii NBA strzelcem za trzy punkty (2444 celne rzuty. Tylko za Reggie Millerem 2560 celnych "trójek"). Z liczbą 20965 punktów jest piątym strzelcem wśród aktywnych graczy NBA (a dwudziestym ósmym ogółem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.