Spencer Dinwiddie ma nowy kontrakt (oraz własne buty)

Spencer Dinwiddie i Brooklyn Nets porozumieli się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $34 mln. Trzeci rok umowy jest opcją zawodnika. 25-latek był uprawniony do podpisania czteroletniej umowy wartej $47 mln, ale ostatecznie strony uznały, że w interesie obu, będzie możliwość wcześniejszego wejścia na wolny rynek. Umowa wchodzi w życie z początkiem następnych rozgrywek. Dinwiddie zarobi $10.6 mln w pierwszym roku, $11.4 mln w drugim oraz, ewentualnie, $12.3 mln w trzecim. 

Dinwiddie był 38 wyborem draftu 2014 roku. Wybrali go Pistons, ale nie korzystali z niego zbyt często. W swoim pierwszym roku zagrał zaledwie w 34 meczach, a w drugim w 12. Swój czas na parkiecie dzielił między NBA i G-League. Pistons wysyłali go często do drużyny Grand Rapids Drive. W lutym 2016 wziął udział w transferze, który wysłał go do Orlando Magic, jednak nie znalazł sobie miejsca w składzie ekipy z Florydy.

Latem 2016, w barwach Chicago Bulls, występował w Summer League, potem zaproszono go na obóz treningowy i mecze przedsezonowe, ale ostatecznie nie znalazł uznania w oczach włodarzy Byków i nie zaproponowano mu kontraktu na rozgrywki 2016-17. Bulls próbowali go w G-League, w barwach Windy City Bulls, aż wreszcie rękę wyciągnęli do niego Brooklyn Nets. Drużyna w przebudowie potrzebowała młodych, perspektywicznych oraz „budżetowych” graczy. Dinwiddie szybko stał się graczem rotacji Nets.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek, był trzeci w głosowaniu na zawodnika, który poczynił największe postępy. Podczas Weekendu Gwiazd w Los Angeles, wygrał Skills Challenge.

W tym sezonie, Dinwiddie gra na poziomie 16.9 punktu, 2.5 zbiórki oraz 4.9 asysty. W środowym meczu przeciwko 76ers, zaliczył 39 punktów z ławki. Był to jego strzelecki rekord kariery, a Nets dość nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Szóstki. 

Kilka dni temu, gracz Nets, ruszył z projektem własnej linii butów. Marka nazywa się K8IROS, a pierwszy model K8IROS 8.1. Para ma kosztować ok. $150. Wygląda tak:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.