Walt Frazier: Knicks mają szansę na tytuł

Jak oceniasz szanse Knicks w tym sezonie, na co ich stać?
– Moim zdaniem Knicks stać na mistrzostwo w tym sezonie. Mają bardzo utalentowany ofensywnie skład, bronią coraz lepiej, Jason Kidd wszystko im poukładał i dodał dużo spokoju i doświadczenia. Muszą poprawić zbiórki. Jeśli Rasheed Wallace nie będzie w stanie już grać dla nas w tym sezonie, to opcją pozostaje nadal wolny Kenyon Martin. Będziemy też potrzebować zdrowego Camby’ego i Thomasa.

Kogo Knicks powinni najbardziej się obawiać kiedy przyjdą play-offy?
Nigdy nie można lekceważyć mistrza ale zauważ, że z Heat jesteśmy 2:0 w tym sezonie, w tym raz bez Melo. To chyba coś mówi o nas. Jestem pewny, że kiedy zacznie się postseason to jak zawsze zobaczymy odmienionych Celtics. Wiesz, oni „przechodzą” cały sezon regularny a na play-offy wrzucają następny bieg. To weterani, którzy potrafią rozkładać siły. Uważam też, że trzeba mieć oko na Nets. Zaczynają wygrywać z nowym trenerem a i tak jestem zdania, że jeszcze nie pokazali w pełni swojego potencjału.
Czy Melo i Amare mogą grać razem?
Oczywiście, że tak potrzebują tylko czasu, żeby się dotrzeć na razie przez kontuzje nie mieli na to za dużo czasu. Jestem pewny, że w dalszej części sezonu i play-offach pokażą, że mogą razem funkcjonować na parkiecie z powodzeniem dla drużyny i dla siebie indywidualnie.
W tamtym tygodniu Knicks grali w MSG z Celtics. Co sądzisz o tej całej sytuacji z Melo i K.G. Co sądzisz o pomyśle Jamesa Dolana żeby nagrywać wszystkie rozmowy z parkietu w czasie meczów Knicks dla jak to on określił „bezpieczeństwa” Melo?
Wszyscy wiemy, że K.G. to wielki trash-talker. Nie możemy być na 100% pewni jakie tam padły słowa bo obaj mają różne wersje wydarzeń ale jeśli Garnett powiedział coś o żonie Melo, to powinien dostać od w zęby. Nie podoba mi się pomysł z nagrywaniem rozmów Knicks w czasie meczów dla ochrony Melo. On sam sobie poradzi, nie potrzebuje takich technik.

Walt Frazier 
– Dwukrotny mistrz NBA z New York Knicks (1970, 1973).
– Siedmiokrotny All-Star (1970-1976, MVP w 1975).
– Czterokrotnie wybrany do All-NBA First Team.
– Siedmiokrotnie w NBA All-Defensive First Team.
– Jego koszulka z nr #10 jest została zastrzeżona przez klub Knicks.
– W 1987 trafił do Hall od Fame razem z Petem Maravichem i Rickiem Barry.
– W 1996 wybrany do pięćdziesiątki najlepszych graczy w historii ligi.

Ten niezręczny moment, w którym dociera do ciebie że trzymasz legendę NBA za kolano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.