Wieści Garść 51

* Udonis Haslem przejdzie w najbliższych dniach operację uszkodzonej łąkotki prawej nogi. Skrzydłowy Heat grał z tym urazem przez większość minionego sezonu. Nie chciał położyć się na stole operacyjnym w trakcie rozgrywek i ryzykować utratę szansy na walkę o tytuł. Operacja nie powinna powstrzymać Haslema przed powrotem w 100% zdrowym na obóz treningowy przed nowym sezonem.

* Bucks będą chcieli zatrzymać Brandona Jenningsa tego lata. Ich obrońca będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Bucks będą mieli prawo wyrównać każdą ofertę i mówi się, że są zdeterminowani to zrobić. Jeśli żaden klub nie zgłosi się propozycją kontraktu (łącznie z Bucks), Jennings zarobi w przyszłym sezonie $4.3mln i za rok stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Jennings to 10. wybór draftu 2009 roku. Jego średnie za cztery sezony w NBA wynoszą: 17 punktów, 5.7 asysty, 3.4 zbiórki oraz 1.5 przechwytu. Bucks, pod jego wodzą byli w stanie dwa razy awansować do play-offs.

* Andrei Kirilenko nie wykorzystał opcji w swoim kontrakcie (o wartości $10mln) z Wolves i przetestuje wolny rynek. Rosjanin z amerykańskim paszportem podpisał rok temu 2-letni kontrakt z Minnesotą o wartości $20mln (1+1). 32-latek zaliczył niezły sezon, po tym jak "lockoutowe rozgrywki" spędził w Rosji. 12.4 punktu, 5.7 zbiórki, 2.7 zbiórki, 1.5 przechwytu oraz 1 blok. Kirilenko grywał w systemie Ricka Adelmana na wszystkich pozycjach z wyjątkiem centra i pokazał, że w dalszym ciągu jest wartościowym graczem. Jego pozostanie w Minneapolis nie jest wykluczone. Decydując się na zostanie wolnym agentem, Andrei jego agent mieli w głowach dwa scenariusze: 1. Podpisanie dwu lub trzyletniej umowy za "ciekawe" pieniądze w Minnesocie lub gdzie indziej albo 2. Związanie się z kimś, kto da mu realną szansę na walkę o tytuł za mniejsze pieniądze.

* Toronto Raptors włączyli się w walkę o Erica Bledsoe. Drużyna z Kanady od dawna chce pozbyć się Andrei Bargnaniego ale wsród plotek pada tez nazwisko DeMara DeRozana.
Z kolei inne źródła podają, że Doc Rivers który poza objęciem funkcji głównego trenera, będzie miał też dużo do powiedzenia w sprawach kadrowych Clippers, chce zatrzymać w drużynie zarówno Bledsoe i jak DeAndre Jordana, którego nazwisko też ostatnio pojawiało się przy okazji transferowych plotek.

* Usługami Bledsoe są zainteresowani też Detroit Pistons.

* Komitet, w którego skład wejdą Hakeem Olajuwon, James Harden i Kevin McHale już za kilkanaście godzin, gdy na kalendarzach pojawi się data 1. lipca, spotka się z Dwightem Howardem i postara się namówić go do przeniesienia swoich talentów do Houston. Dalej w kolejce, żeby "połechtać" próżność pana Howarda są przedstawiciele Golden State Warriors i Atlanty Hawks (poniedziałek). Kolejka Dallas Mavericks przypada na wtorek, w skład ekipy wejdą m.in. Mark Cuban i Dirk Nowitzki. We wtorek także swoje pięć minut będą mieć Lakers, żeby namówić w dalszym ciągu swojego centra do pozostania w L.A.

* Przedstawiciele Chrica Paula dają podobno znać innym klubom, żeby nie traciły czasu na skuszenie CP3 do odejścia z L.A. Podobno Chris jest w pełni ukontentowany faktem, że klubowi udało się pozyskać klasowego trenera w osobie Doca Riversa i to mu w zupełności wystarcza, żeby związać się z Clippers na lata.

* Chris Copeland chce zostać w Nowym Jorku, mimo że zainteresowanych nim jest wiele zespołów – łącznie z ekipami z Euroligi, które mają pieniądze. Mówi się, że 29-latek może liczyć na 4-letnią umowę za ok. $16mln, co by oznaczało małe szanse na pozostanie w N.Y. Knicks mogą zaproponować mu co najwyżej MLE. 

* Suns zwolnili Hameda Haddadiego, którego pozyskali w trakcie sezonu z Memphis. Irański center zagrał w 17 meczach w Phoenix notując średnio 4.1 punktu, 5.1 zbiórki oraz 1.2 bloku.

* Oba kluby z Los Angeles są zainteresowane zainteresowane Mattem Barnesem. 33-letni weteran spędził ostatni sezon w Clippers, gdzie notował średnio 10.3 punktu, 4.6 zbiórki, 1.5 asysty oraz 1 przechwyt i był pewnym punktem z ławki w rotacji coacha Del Negro.

* Boston Celtics zaprzeczyli plotkom, które sugerowały że klub prowadzi rozmowy z Dallas Mavericks w sprawie wymiany Rajona Rondo.

* L.A. Lakers zwolnili Chrisa Duhona i zaoszczędzili ok. $2mln. Obrońca miał zapisane $3.5mln w kontrakcie na nadchodzący sezon ale tylko $1.5mln z tego było sumą gwarantowaną.

* Knicks nie wykorzystali opcji klubu, żeby zatrzymać Jamesa White’a. Królem wsadów zainteresowane są kluby z Europy i z Azji.

* LaMarcus Aldridge zaprzeczył plotkom, że chce odejść z Portland. W ubiegłym tygodniu przez ligę przetoczyła się plotka, według której "L-Train" miałby mieć dość Blazers i nudnego miasta Portland.

http://blacksportsonline.com/home/wp-content/uploads/2013/06/black-sports-online-dwight-howard-to-voice-turkey-in-movie.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.