Wieści Garść – Ruchy

* Caron Butler, wykupiony parę dni temu przez Milwaukee Bucks, zdecydował się związać z Oklahomą Thunder. Wielu spodziewało się, że 33-letni weteran wybierze ofertę Miami Heat czyli klubu, w którym 12 lat temu zaczął karierę ale on wybrał inaczej. Butler gra w tym sezonie (34 mecze) na poziomie 11 punktów, 4.6 zbiórki oraz 1.6 asysty.   


* Gustavo Ayon z Atlaty Hawks przeszedł operację prawego barku. Już nie wróci w tym sezonie. Jego średnie z tego sezonu to 4.3 punktu, 4.8 zbiórki, 1.1 asysty oraz 1 blok.

* Gerald Wallace nie zagra już w tym sezonie. Skrzydłowy Celtów ma uszkodzoną łąkotkę w lewym kolanie. Uraz będzie wymagał operacji. Czas potrzebny na powrót do zdrowia przekroczy ramy czasowe sezonu regularnego. Dodatkowo, 31-latek boryka się z odpryskami kości w obu kostkach. Na tę dolegliwość miał już zaplanowaną operację na najbliższe wakacje ale teraz przy okazji kolana, skrzydłowy podda się trzem zabiegom na raz. Wallace w swoim trzynastym sezonie w NBA, pierwszym w Bostonie, grał a poziomie 5.1 punktu, 3.7 zbiórki , 2.5 asysty oraz 1.3 przechwytu. 
 
* Ben Gordon i Charlotte Bobcats cały czas rozmawiają w sprawie wykupienia kontraktu zawodnika. Zdawało się, że będzie to bardzo proste bo Gordon jest w ostatnim roku swojej umowy ale z jakiegoś powodu (wiadomo jakiego) strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia. Gdy B.G. będzie już wolny, jego usługami mogą być zainteresowani m.in. Bulls, Clippers i Rockets.

Jimmer Fredette, zwolniony z Sacramento Kings, jest na celowniku, Chicago Bulls i Cleveland Cavaliers. Mówi się, że największe szanse na pozyskanie obrońcy ma drużyna z "Wietrznego Miasta".

* New York Knicks podpisali 10-dniowe kontrakty z Shannonem Brownem i Earlem Clarkiem. Brown był na podobnej umowie wcześniej w tym sezonie w Spurs. Z kolei Clark został sprzedany z Cleveland Cavaliers do Filadelfii 76ers (w wymianie za Spencera Hawesa) a następnie zwolniony.

* Jrue Holiday z New Orleans
Pelicans doznał na początku stycznia przeciążeniowego złamania prawej piszczeli w jej dolnej
części. Klub wyłączył go z gry na czas nieokreślony. Teraz wiadomo już, że jego powrót nie nastąpi w tym sezonie. Doraźna pomoc nie przyniosła pożądanych rezultatów i 23-latek przeszedł w ostatni piątek operację kontuzjowanej nogi.
Holiday trafił do Nowego Orleanu z Filadelfii w dniu ubiegłorocznego draftu.
W swoim piątym sezonie w NBA i pierwszym w barwach Pelikanów, notował (34 mecze)
średnio 14.3 punktu, 4.2 zbiórki, 7.9 asysty oraz 1.6 przechwytu.

* Andrew Bynum żyje i podobno ma się coraz lepiej. Były center Lakers i Cavs bierze ostatnio udział w treningach Pacers (na razie nie w pełnym wymiarze) oraz gra mini-gierki 3×3. Coach Vogel jest zdania, że powrót 26-latka na parkiet jest kwestią niedalekiej przyszłości. Klub chce jednak doprowadzić jego ciało do takiego stanu, żeby po jednym rozegranym meczu nie musiał odsiadywać na ławce w garniturze trzech kolejnych spotkań. Vogel zdradził, że już w jego grze widać przebłyski gry, która zapewniła mu stosunkowo niedawno miejsce w w Meczu Gwiazd i miano jednego z najlepszych centrów NBA.

http://gamedayr.com/wp-content/uploads/2013/10/jrue-holiday.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.