Wolna agentura 2016:Nowitzki zostaje w Dallas. Diaw odchodzi ze Spurs

Po burzy przyszła cisza. Kolejne 24 godziny po decyzji Kevina Duranta nie mogły być już spektakularne.

Dirk Nowitzki ma nowy kontrakt. Dwa lata za $40 mln. Drugi rok jest opcją Niemca.
Nietaktem z mojej strony byłoby dodawać, że chodzi oczywiście o Mavs. Mark Cuban zażartował (a może mówił serio), że Dirk może w Dallas wszystko.

Gerald Henderson przenosi się z Portland do Filadelfii. Strony dogadały się w sprawie dwuletniej umowy o wartości $18 mln.

Wymiana: Orlando Magic wysłali do Portland Shabazza Napiera w zamian za bliżej nieokreśloną sumę pieniędzy.

Guillermo Hernangómez i Knicks dogadali się w sprawie umowy, której ani długość (więcej, niż jeden sezon) ani wartość nie jest jeszcze znana. 22-letni Hiszpan był 35 wyborem Nowojorczyków podczas ubiegłorocznego draftu. Ostatni sezon spędził w Realu Madryt. W rozgrywkach 2014-15 grał w Sevilli z Kristapsem Porzingisem.

David West odchodzi z San Antonio i przenosi się do Golden State. Strony dogadały się w sprawie rocznej umowy za minimum dla weterana ($1.55 mln w jego przypadku). Przy okazji Westa – ludzie próbują używać jego przykładu jako argumentu, że tytuły mistrzowskie są dla graczy NBA najważniejsze. A było to tak: West odstąpił rok temu od ostatniego roku swojego kontraktu w Indianie ($10 mln). Jako 34-latek liczył na kilkuletni deal. Niestety dla siebie, razem z agentem trochę przewartościowali jego rynkowy potencjał. Super ofert nie było. M.in. Wizards dawali mu coś koło $5 mln. Więc zamiast grać w Waszyngtonie o I czy II rundę play-offs, wybrał ofertę Spurs, gdzie dał sobie szansę gry o tytuł. Potem dopiero dorobiono do tego historię, że West położył na stole tyle pieniędzy by grać o mistrzostwo. Nie bądźmy dziećmi.

Wymiana: Boris Diaw po czterech latach w San Antonio przenosi się do Utah. Nie sądzę, żeby tego chciał ale biznes to biznes. Spurs zrobili ten ruch by wyczyścić salary na podpisanie Pau Gasola. W zamian otrzymali od Jazz prawa do Oliviera Hanlana (42 wybór zeszłorocznego naboru).

Jason Smith odchodzi z Orlando i przenosi się do Waszyngtonu. Strony dogadały się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $16 mln.

Plotki:

– Celtics nadal są zainteresowani Jimmy’m Butlerem z Bulls i Jahliem Okaforem z 76ers.

Dwyane Wade chce od Heat dwuletniej umowy o wartości $50 mln. Pat Riley chce, podobno, dać o $10 mln mniej. Na horyzoncie pojawiają się Nuggets, którzy podobno, dają właśnie tyle, ile D-Wade chce. Opcje Cleveland (za mniej ale z wielką szansą gry o tytuł) jest cały czas otwarta. Wade’a chcą też m.in. Bulls i Knicks.

http://clutchpoints.com/wp-content/uploads/2016/01/boris-diaw.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.