Wolna agentura 2017. Dzień trzeci

Trzecia doba transferowego szaleństwa, nie była już taka szalona. Z wolnego rynku zeszło parę ciekawych nazwisk, ale raczej nie były to newsy z wykrzyknikami. Oto wszystkie ruchy ostatnich 24 godzin:

– 31-letni Kyle Lowry zostaje w Toronto. Strony dogadały się w sprawie trzyletniej umowy wartej $100 mln. $90 mln to kwota gwarantowana. Reszta to różnego rodzaju bonusy precyzyjnie ujęte w umowie. Zazwyczaj są to powołania do składów All-Star, All-NBA, odpowiednie pułapy statystyk. Czasem zawodnicy odblokowują dodatkowe środki, jeśli…trzymają wagę na umówionym poziomie. W tym przypadku zawarłbym taki punkt w umowie.

Paul Millsap i Denver Nuggets porozumieli się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $90 mln. 32-latek spędził ostatnie cztery sezony w Atlancie. Wcześniej, przez siedem lat, był graczem Utah Jazz. Hawks chcieli go wytransferować do Denver już rok temu, ale wtedy nie byli pewni czy Al Horford zostanie z nimi. Millsapem interesowało się kila innych drużyn. Podobno Hawks nie byli za bardzo zainteresowani kontynuowaniem współpracy.

Kyle Korver zostaje w Cleveland. Strony dogadały się w sprawie trzyletniej umowy o wartości $22 mln. Pieniądze w ostatnim roku obowiązywania umowy, są tylko częściowo gwarantowane. 

Ben McLemore, po czterech latach w Sacramento, przenosi się do Memphis. Strony przystały na warunki dwuletniego kontraktu o wartości $10.7 mln. 24-latek mógł być zastrzeżonym wolnym agentem tego lata, ale Kings zrzekli się tego prawa. 

Nene i Rockets w końcu wczytali się w zawiłości umowy zbiorowej między ligą a zawodnikami i przystali na warunki kontraktu, który nie pogwałca żadnych przepisów. $11 mln płatne w trzy lata. Brzmi legalnie.

Justin Holiday i Chicago Bulls zwiążą się dwuletnim kontraktem wartym $9 mln. 28-latek grał już kiedyś dla Bulls. Do Nowego Jorku trafił ubiegłego lata, na mocy wymiany, która wysłała go tam w pakiecie z Derrickiem Rose’em.

– Celtics zdecydowali się zwolnić Tylera Zellera. 27-latek miał zarobić $8 mln w nadchodzącym sezonie, ale były to niegwarantowane pieniądze.

– Suns zwolnili Leandro Barbosę. Ruch ten zaoszczędził im ok. $3.5 mln.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.