Gordon Hayward Celtem!

Czwarty dzień wolnej agentury przyniósł bombę – Gordon Hayward zdecydował się przenieść swoje talenty z Utah do Bostonu. Poniżej zbiorę wszystkie ruchy z ostatnich 24 godzin.

– Jak już zapewne wiecie, informacja o tym, że Gordon Hayward przechodzi do Celtics, nie została jeszcze potwierdzona. Podobno plotkę puścił ktoś z Bostonu (niekoniecznie z klubu). Agent G.H. twierdzi, że jego klient cały czas myśli.
Może właśnie jesteśmy świadkami jak Hayward strzela klasycznego DeAndre?
Zamiast czekać i psuć F5, przeczytajcie sobie moją relację z Pragi.
Nie bójmy się tego powiedzieć wprost – cała ta wrzawa rozbija się tylko o to, czy LeBron i Cavs wygrają przyszłoroczny Finał Konferencji z Celtics w czterech czy pięciu, czy maksymalnie w sześciu meczach, oraz czy będą wygrywać z nimi 30 czy tylko 20 punktami.
Z tak słabym Wschodem, LeBron może przez sezon przejść w sandałach. Na ten moment żaden sinobrody tego nie zmieni. A szkoda, bo przydałoby się trochę walki i emocji po tej stronie ligi.

Skupmy się na pewnych rzeczach:

Kevin Durant zgodził się na dwuletni kontrakt od Warriors (1+1) warty $53 mln. W skali umowy (od której będzie mógł odstąpić za rok) będzie to ok $9.5 mniej, niż wynosi jego max. Ruch ten pozwoli Warriors zaoszczędzić nawet do $20 mln w podatku od luksusu. Fakt, że Durant czekał ze swoją decyzją dało Warriors elastyczność w podpisywaniu Iguodala, Curry’ego, Westa i Livingstona. 

George Hill i Sacramento Kings porozumieli się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $57 mln. Ostatni rok jest tylko w części gwarantowany. 31-latek spędził ostatni sezon w Utah. Jazz przed otwarciem okna transferowego pozyskali Rycky’ego Rubio, co z pewnością osłabiło pozycję negocjacyjną Hilla a być może Jazz całkowicie stracili zainteresowanie. W swoich barwach widzieli go też m.in. Nuggets i Lakers, przy czym Jeziorowcy byli skłonni podpisać z nim tylko roczną umowę – wiadomo, lato 2018. Wolni agenci będą naprawdę mocni. Kings wybrali w drafcie z nr 5 rozgrywającego De’Arona Foxa. Zobaczymy jaki mają plan na swój obwód.

– Do stolicy Kalifornii przenosi się też 35-letni Zach Randolph. Strony porozumiały się w sprawie dwuletniej umowy wartej $24 mln. Z-Bo grał w Memphis od 2009 roku. Przejście do Kings oznacza dla niego ponowną pracę z trenerem Dave Joerger, który przez trzy lata trenował Grizzlies. 

Jeszcze wczoraj mówiło się, że Kings będą chcieli złożyć ofertę maksymalnego kontraktu Otto Porterowi. Dziś po pozyskaniu Hilla i Randolpha nie będzie już na to pieniędzy.

– 28-letni Mike Scott, po pięciu latach w Atlancie, przenosi się do Waszyngtonu. Strony porozumiały się w sprawie rocznej umowy za minimum dla weterana. Scott był wytransferowany z Hawks do Suns podczas tegorocznego trade deadline, ale w Arizonie nie zagrał ani jednego meczu.

Darren Collison i Indiana Pacers dogadali się w sprawie dwuletniej umowy wartej $20 mln. 29-latek spędził ostatnie trzy lata w Sacramento. W latach 2010-2012 był już graczem Pacers.

Danilo Galinari jest już jedną nogą w Clippers. Ekipa z L.A. oraz Nuggets i Hawks pracują nad trójstronną wymianą. Strony planują włączyć do tego przejście Paula Millsapa do Nuggets. Hawks dostaliby Jamala Crawforda oraz wybór w I rundzie przyszłorocznego draftu (via Rockets).

– Miami Heat zwolnili Chrisa Bosha. Oznacza to, że jego $52.1 mln przestają liczyć się do salary cap drużyny. Pat Riley poinformował, że jego koszulka z nr #1 zostanie zastrzeżona przez organizację z Florydy. Na konto bankowe Bosha będzie wpływać co dwa miesiące przelew na kwotę $434393/ Pierwszy w listopadzie tego roku, ostatni w listopadzie 2022 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.