Wolna agentura 2018. Dzień dziesiąty

Ostatnio spokojnie na wolnym rynku:

– Devin Booker i Phoenix Suns porozumieli się w sprawie pięcioletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $158 mln.

– San Antonio Spurs i Davis Bertans porozumieli się w sprawie czteroletniej umowy o wartości $20 mln. 25-letni Łotysz był zastrzeżonym wolnym agentem. UPDATE: Ostatecznie okazało się, że jest to umowa dwuletnia, nie czteroletnia. A jej wartość to $14.5 mln.

– Los Angeles Clippers i Luc Mbah a Moute przystali na warunki rocznego kontraktu wartego $4.3 mln. Po Trevorze Arizie, to kolejny skrzydłowy, który pożegnał się tego lata z Houston.

– San Antonio Spurs zdecydowali się nie wyrównywać propozycji kontraktu dla Kyle’a Andersona od Memphis Grizzlies. Oznacza to, że 24-latek przenosi się do Tennessee na mocy czteroletniej umowy o wartości $37.3 mln.

– Al Jefferson, zwolniony przez Indianę Pacers na samym początku wolnej agentury, przenosi się do Chin. 33-latek związał się kontraktem z Xinjiang Flying Tigers.

– Zaza Pachulia będzie od nowego sezonu zawodnikiem Detroit Pistons. Strony przystały na warunki rocznej umowy wartej $2.4 mln. Mniej więcej w tym samym czasie, klub z Michigan postanowił zwolnić Erica Morelanda.

– Brook Lopez zgodził się podpisać roczny kontrakt o wartości $3.4 mln z Milwaukee Bucks.

– Denver Nuggets i Torrey Craig dogadali się w sprawie dwuletniej, w pełni gwarantowanej umowy wartej $4 mln.  27-latek zagrał w 39 meczach w ubiegłym sezonie w barwach Nuggets.

Doszło też do transferu graczy. Charlotte Hornets, Chicago Bulls i Orlando Magic porozumieli się co do szczegółów trójstronnej wymiany. Na jej mocy Hornets zdecydowali się wysłać Timofey’a Mozgova do Magic a Julyana Stone’a do Bulls. Z kolei Bismack Biyombo został oddany z Magic do Hornets. Klub z Orlando dostał też (od Bulls) Jeriana Granta.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.