Wolna agentura 2018. Dzień siódmy

Kolejny dość spokojny dzień w NBA.

– Zach LaVine, zastrzeżony wolny agent Chicago Bulls, zdecydował się przyjąć ofertę kontraktu od Sacramento Kings. Jest to czteroletni kontrakt o wartości $78 mln. Bulls mieli 48 godzin na decyzję, ale potrzebowali zaledwie kilku, by ofertę wyrównać.

– Jusuf Nurkic zostaje w Portland. Strony dogadały się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $48 mln. Tylko $4 mln w ostatnim roku umowy są sumą gwarantowaną. Niespełna 24-letni Bośniak był zastrzeżonym wolnym agentem. Parę miesięcy temu dostał dużo lepszą ofertę od Blazers. Liczył, że rynek wywinduje jego wartość.

– Kyle Anderson, zastrzeżony wolny agent San Antonio Spurs zdecydował się przyjąć ofertę kontraktu od Memphis Grizzlies. Jest to czteroletnia umowa o wartości $37.3 mln. Spurs mają 48 godzin na decyzję czy zatrzymać 24-latka u siebie na mocy takiego kontraktu, czy pozwolić mu odejść. Anderson ma za sobą cztery sezony w NBA, wszystkie w San Antonio. 

– Utah Jazz zdecydowali się zwolnić Jonasa Jerebko. Szwedzki skrzydłowy, trafił do klubu z Salt Lake City rok temu na mocy dwuletniego kontraktu wartego $8.2 mln. Drugi rok umowy ($4.2 mln) był tylko częściowo gwarantowany. 31-latek nie będzie długo na bezrobociu. Gdy tylko będzie do tego uprawniony, zwiąże się z Golden State Warriors kontraktem za minimum. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.