Wolna agentura 2018. Tony Parker żegna się ze Spurs

Czwarty i piąty dzień wolnej agentury, to nie było coś, co lubią blogerzy. Było za spokojnie. Ale szósty dzień przyniósł kilka ciekawych historii. Oto one:

– Carmelo Anthony i Thunder rozstaną się. To już jest przesądzone. Do dogadania są już tylko techniczne szczegóły tego odejścia. Obie strony pożegnają się kulturalnie.

– Tony Parker odchodzi ze Spurs! 36-letni Francuz zabiera swoje talenty do Charlotte. Strony dogadały się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $10 mln. To koniec pewnej ery w San Antonio. Parker pojawił się w Teksasie w 2001 roku. Zagrał w barwach Spurs 17 sezonów. Sześć razy był wybierany do Meczów Gwiazd. Cztery razy sięgał ze Spurs po mistrzowski tytuł. Raz, w 2007 roku, został MVP Finałów. Ostatni sezon był statystycznie najgorszy w jego karierze, ale trzeba pamiętać, że wracał po poważnej kontuzji zerwania mięśnia czworogłowego lewego. Do urazu doszło podczas ubiegłorocznych play-offów. Parker potrzebował operacji i blisko siedmiu miesięcy rehabilitacji. Jeśli jesteśmy już przy kontuzjowanych udach, to… Jeśli jest jakiś cień, malutki cień na zatrzymanie Kawhi Leonarda w Spurs, to być może odejście Parkera była wielkim krokiem do przodu w tej sprawie. W trakcie minionych rozgrywek Parker udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że jego kontuzja była sto razy gorsza od tej, którą przechodzi Leonard. To musiało zaboleć Leonarda. Z pozoru, Francuz mógł mieć rację, tak przynajmniej odebrało to wielu fanów. Prawda jest jednak taka, że kontuzja Kawhi’ego to bardzo złożony przypadek medyczny. Jest to schorzenie, a nie kontuzja. W San Antonio o tym wiedzą dobrze. To musiało zaboleć. Sytuacja w San Antonio jest mętna. W zasadzie trudno powiedzieć czy Spurs w ogóle jeszcze zależy na naprawieniu stosunków z Leonardem. Jeśli odejście Parkera w tym nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi.

Wcześniej:

Nemanja Bjelica i Philadelphia 76ers porozumieli się w sprawie rocznej umowy wartej $4.4 mln. 30-letni Serb spędził ostatnie trzy sezony w Minnesocie. Wolves zrzekli się wcześniej do niego praw.

– Amir Johnson zostaje na kolejny rok w Filadelfii. 31-latek zgodził się na ligowe minimum, które w jego przypadku wynosi $2.4 mln.

– Raymond Felton zostaje w Thunder na kolejny rok, na mocy kontraktu wartego $2.4 mln.

– Kyle O’Quinn i Indiana Pacers dogadali się w sprawie rocznej umowy o wartości $4.2 mln. Co ciekawe, 28-latek zrezygnował z opcji o identycznej wartości w Knicks.

– Ian Clark zostaje w Nowym Orleania na mocy rocznego kontraktu wartego $1.6 mln.

– Mavs postanowili zakontraktować niejakiego Ryana Broekhoffa. 27-letni Australijczyk ma 201 cm wzrostu. Od 2015 roku grał w Rosji, w Kubaniu. Strony dogadały się w sprawie dwuletniej umowy za $2.4 mln. 

Tak, tak. Kiedy tylko mogę, to ładuję zdjęcia z zawodnikami NBA. To poniżej ze spotkania w Tampere.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.