Wolna agentura 2018. W blasku DMC

Historią trzeciego dnia tegorocznej wolnej agentury, była niewątpliwie wieść o tym, że DeMarcus Cousins, łączy siły z Golden State Warriors. Internet zawrzał. Kolejny All-Star? Niektórzy chcieli komisji śledczej, inni interwencji samego Adama Silvera. Spokojnie. To nie jest tak, jak zdawać by się mogło. Internet znów przereagował. Rano wyjaśniłem, o co w tym chodzi. Jeśli nadal nie rozumiesz, to już nie zrozumiesz. W blasku tego wydarzenia, wśród zalewu opinii i stanowisk, miały miejsce inne, całkiem ciekawe ruchy. Oto one:

– Seth Curry, brat Stepha, będzie od nowego sezonu graczem Blazers. 27-latek zgodził się na dwuletni kontrakt o wartości $5.6 mln. Curry od dwóch lat był w Dallas, ale stracił całe ubiegłe rozgrywki ze względu na złamanie kości piszczelowej lewej nogi.

– Avery Bradley zostaje w Los Angeles Clippers na mocy dwuletniego kontraktu o wartości $25 mln. 27-latek trafił do Clippers w styczniu z Detroit, przy okazji wymiany z udziałem Blake’a Griffina. Przez kontuzję i operację w obrębie mięśni brzucha, zagrał w L.A. tylko sześć meczów.

– Michael Carter-Williams przenosi swoje dwuczłonowe nazwisko do Houston. Strony dogadały się w sprawie rocznej umowy za minimum. Niespełna 27-letni zawodnik był Debiutantem Roku za sezon 2013-14. Potem jego kariera zaczęła się załamywać. 

– Jeff Green odchodzi z Cleveland i przenosi się do Waszyngtonu. Wizards namówili go na roczny kontrakt za minimum.

– Tyreke Evans będzie od nowego sezonu zawodnikiem Indiany Pacers. Strony porozumiały się w sprawie rocznego kontraktu wartego $12 mln. 28-latek zaliczył bardzo udany poprzedni sezon. W barwach Grizzlies zdobywał 19 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 1 przechwyt. 

– Raul Neto zostaje w Salt Lake City. 26-letni Brazylijczyk zgodził się podpisać z Jazz dwuletni kontrakt o wartości $4.4 mln. Neto ma już za sobą trzy sezony w Utah.

– Mike Scott odchodzi z Waszyngtonu i śladem Marcina Gortata przenosi się do Clippers. Klub z Los Angeles zapłaci mu $1.7 mln za rok gry. 

– Anthony Tolliver odchodzi z Detroit i przenosi się do Minnesoty na mocy rocznej umowy za $6 mln.

– Kevon Looney zostaje w Golden State Warriors na mocy rocznego kontraktu za ligowe minimum.

– 76ers pozyskali od Nuggets Wilsona Chandlera oraz wybór w II rundzie któregoś z draftów. Ruch ten to ogromna oszczędność pieniędzy dla Denver. Pozbywając się kontraktu Chandlera ($12.8 mln) klub z Kolorado zaoszczędził w sumie aż $50 mln (kontrakt Chandlera + podatek od luksus, który spadł z progu $51.3 mln do $14.3 mln). 31-latek spędził w Denver ponad 7 lat. Trafił tam na mocy wymiany, która wysłała Carmelo Anthony’ego do Knicks. Umowa Chandlera wygasa z końcem nadchodzącego sezonu.

– Dwight Howard dogadał się z Brooklyn Nets w sprawie wykupu ostatniego roku jego kontraktu ($23.5 mln). Następnie, jako wolny gracz, postanowił związać się z Washington Wizards. 32-letni środkowy dostanie od Wizz roczny kontrakt za mid-level exception dla drużyny, która odprowadza podatek od luksusu ($5.3 mln).

– Dante Exum i Utah Jazz dogadali się w sprawie trzyletniego kontraktu wartego $33-mln. Niespełna 23-letni Australijczyk, piąty wybór draftu 2014 roku w swojej krótkiej karierze ma już za sobą dwie poważne kontuzje, które mocno spowolniły jego rozwój. Ze względu na zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie, stracił całe rozgrywki 2015-16. W minionych rozgrywkach wystąpił tylko w 14 spotkaniach po tym, jak podczas meczów przedsezonowych doznał urazu lewego barku, który musiał zostać zoperowany. Gdy był zdrowy, miał przebłyski ogromnego talentu. Jazz wierzą, że kłopoty ze zdrowiem są już za nim.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.