Young i Lee Graczami Tygodnia

Thaddeus Young z Filadelfii 76ers i David Lee z Golden State Warriors zostali wybrani dziś Graczami Tygodnia jako reprezentanci obu Konferencji. Nagrodę przyznano za mecze grane od poniedziałku 30. grudnia do niedzieli 5. stycznia.

Young pomógł Sixes w osiągnięciu bilansu 3:0 a każde z tych zwycięstw miało miejsce na parkietach rywali. 25-latek grał na poziomie 25 punktów (najlepszy na Wschodzie), trafiał z gry ponad 56% swoich rzutów. Dodatkowo notował też 7.7 zbiórki, 2.7 asysty oraz prawie 3.7 przechwytu co było exe-quo najlepszym wynikiem w lidze. Filadelfijczycy z bilansem 12:21 są w tej chwili na jedenastym miejscu na Wschodzie.

Lee mocno przyczynił się do perfekcyjnego tygodnia swojej drużyny. Warriors wygrali swoje wszystkie cztery mecze a ich skrzydłowy zaliczał w nich po 24.5 punktu (szósty na Zachodzie), 10.5 zbiórki (szósty) oraz 3.5 asysty. Gracze z Oakland też o wszystkie swoje wygrane musieli walczyć w obcych halach. Warriors w tym momencie są w trakcie serii 9 wygranych z rzędu. Z bilansem 23:13 są czwartą siłą Zachodu.

Nominowani do nagrody byli także Deron Williams, Pau Gasol, LeBron James, Carmelo Anthony, Iman Shumpert, Kevin Durant, Goran Dragic oraz Kyle
Lowry.

http://cdn.solecollector.com/media/sneakers/images/david-lee-air-max-hyperize-thaddeus-young-flight-one.jpg

P.S. Kto nie sprawdza mojego FB, ten w ostatnich dniach mógł zastanawiać się co się ze mną dzieję. Odpowiadam – jak od ostatnich paru lat byłem w szwedzkim Lund, gdzie sędziowałem turniej. Było jak zawsze dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.