Z policyjnych kronik

Jak mija lato zawodnikom NBA? Całkiem dobrze. Kilku zmieniło kluby, inni podpisali nowe kontrakty z dotychczasowymi ekipami, niektórzy ograniczyli węglowodany przez co stracili kilka zbędnych kilogramów. Większość trenuje w czoła pocie i spokojnie przygotowuję się do nowego sezonu.
Są też jednak tacy, których wakacyjne szaleństwa poniosły w niebezpieczne zaułki i niestety otarli się a nawet przeszli (oby tylko epizodycznie) na tamtą stronę prawa.

* Greg Oden stanie 22. października przed sądem w sprawie pobicia. Rzecz dotyczy sytuacji z początku sierpnia. Między nim a jego byłą dziewczyną doszło do ostrego spięcia i jak zeznał sam Oden w pewnym momencie "sprawy wymknęły się spod kontroli."
Policja, wezwana do mieszkania 24-latki, z którą Oden spotykał się od dwóch lat ale zerwała dwa miesiące wcześniej, znalazła ją leżącą półprzytomną na sofie w kałuży krwi. Miało to miejsce w nocy ze środy na czwartek z 6. na 7. sierpnia.
 
Do aresztowania doszło kilka godzin później. Greg przebywał wtedy w domu swojej matki w Indianie.
Policji zeznał, że ostro pokłócił się ze swoją byłą ale nie chciał jej uderzyć. Podobno cios był niefortunnym wypadkiem, kiedy dwóch mężczyzna starało się odciągnąć go sprzeczającego się z dziewczyną. Ten starając się wyrwać miał ją w tym czasie uderzyć.

26-letni
Oden na rozprawę będzie czekał na wolności i nie ma zakazu opuszczać
Indiany (tam doszło do zajścia) ale o każdej zmianie miejsca musi informować sąd.

Na razie nie wiadomo czy zdarzenie to zostanie uznane tylko jako wykroczenie czy już jako przestępstwo.
Oden jest obecnie wolnym agentem ale jeśli zwiąże się kontraktem z jakąś drużyną, NBA na pewno nałoży na niego karę zawieszenia w wysokości od kilku do kilkunastu meczów.

* Raymond Felton został ukarany przez sąd grzywną w wysokości $5000 oraz koniecznością odbycia 500 godzin prac społecznych za nielegalne posiadanie broni palnej. W małym arsenale Feltona znalazły się pistolety, broń półautomatyczna oraz duże ilości amunicji. Na żadną z tych rzeczy 30-latek nie miał pozwolenia.
Sprawa dotyczy sytuacji z zimy, gdy Felton był jeszcze graczem New York Knicks. Sąd pozwolił mu na odpracowanie karnych godzin w stanie Teksas w związku z tym, że latem został sprzedany do Dallas Mavericks.
NBA ze swojej strony zawiesiła Feltona na cztery mecze.

* Na koniec mój faworyt.
P.J. Tucker z Phoenix Suns został skazany na 3 dni więzienia, 11 dni aresztu domowego, blisko $3000 grzywny a dodatkowo przez 18 miesięcy w jego samochodzie zainstalowany będzie alkomat. Poza tym przez najbliższych pięć lat ktoś z sądu będzie regularnie odwiedzał Tuckera i monitorował czy nie ciągnie go do alkoholu a potem za kółko.
29-latek został zatrzymany przez policję gdzieś w Arizonie. Mówił niewyraźnie, szedł chwiejnym krokiem, miał przekrwione oczy a na pytanie czy pił odpowiedział standardowo – jedno piwo.
Testy na obecność alkoholu we krwi wykazały jednak, że tych piw musiało być więcej (albo kufel był ogromnych rozmiarów).
Tucker miał 2.2 promila (0.8 promila to granica, powyżej której nie można prowadzić auta w stanie Arizona) co zostało sklasyfikowane jako super-extreme DUI.  
Wydział dyscypliny NBA dorzucił do tego wszystkiego 3 mecze zawieszenia.
Co ciekawe do zdarzenia doszło na kilka tygodni przed podpisaniem nowego, trzyletniego kontraktu z Phoenix Suns ($16.5mln) a klub był poinformowany o całym zajściu. 
 
http://news.sagacom.com/wp-content/blogs.dir/3/files/2014/08/tucker-620x400.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.