Zmarł Bill Russell

W wieku 88 lat zmarł Bill Russell, legenda Boston Celtics, 11-krotny mistrz NBA, członek Hall of Fame, jeden z 75 najlepszych koszykarzy w historii ligi. Według oficjalnego oświadczenia Russell zmarł „spokojnie”, u boku swojej (czwartej) żony Jeannine, w Mercer Island, w stanie Waszyngton (przedmieścia Seattle).

4 comments on “Zmarł Bill Russell

 1. Koniczyna

  Pytanie, czy tytuły w tamtej erze, są mniej warte, niż te zdobyte np. w latach 1991-2022? Nie kwestionuję jego niewątpliwego talentu, czy statusu mega gwiazdy/legendy, ale ogólny poziom graczy(umiejętności, wytrenowania, czy atletyzmu), jak i samej rywalizacji, stoi obecnie na nieporównywalnie wyższym poziomie, a jeśli tak, to czy tytuł zdobyty obecnie nie jest wart więcej, niż tamten sprzed laty? Nawet freak Lebron, zdobył tylko cztery tytuły, więc ciężko sobie wyobrazić, że ktokolwiek może wyrównać, a co dopiero pobić jedenaście tytułów Russella.

  Reply
  1. cormac

   Lebron był 8 razy w finałach, wystarczyło nie przegrywać połowę i już miałby 8-0…. kiedyś sezon z triple-double Big O też wydawał się niemożliwy do przeskoczenia a Russ zrobił 2 takie pod rząd

   Reply
   1. Antonio

    Russ to idiota! Wysoki atletyzm(choć to zdaje się już pieśń przeszłości), niskie IQ!(tu jest constans od zawsze, to jego znak rozpoznawczy podczas całej kariery, jest marką samą w sobie!).
    Grał z Durantem, Hardenem, Lebronem i wielkie G wygrał, bo zawsze jego ego nie pozwalało mu się dostosować, zaakceptować(swojej roli, dla dobra zespołu), że nie jest strzelcem i nie on powinien oddawać najważniejsze cegły tj. rzuty..
    A te jego triple to jedynie puste kalorie!
    Wiele gwiazd mogłoby mieć takie statystyki i sezony, gdyby naprawdę o nie im szło, a nie o zespół i jego wyniki!

    Reply
   2. Hattori Hanzo

    Wystarczyło nie przegrać? Jak to łatwo powiedzieć! Przegrał z Dallas(po pamiętnym rzucie Dirka nad Boschem), Spurs i dwa razy Golden(a mógł i powinien przegrać z nimi trzy razy). Tylko z Dallas mistrzostwo mu się wymsknęło, w pozostałych przypadkach miał po prostu słabszą ekipę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.