Brad Miller w Houston Rockets

bm Zarząd klubu Houston Rockets szukał tego lata klasowego zmiennika dla powracającego do zdrowia po poważnej operacji stopy Yao Minga… i go znalazł. Weteran Brad Miller od przyszłego sezonu zasili szeregi Rakiet. Zawodnik związał się z klubem z Teksasu 3-letnią umową o wartości $15 mln.

Millerem zainteresowanych było wiele drużyn tego lata z Atlantą, Bostonem, Miami i Cleveland na czele. Również Chicago, gdzie spędził ostatnie półtora sezonu widziało go w swoich planach na przyszłość.

Czynnikiem decydującym było zapewne silne lobby Rockets z trenerem Rickiem Adelmanem i obrońcą Kevinem Martinem. Cała trójka zna się dobrze ze wspólnych lat w Sacramento. To właśnie w tamtym okresie Miller dwa razy znalazł się w składzie na Mecz Gwiazd i grał najlepszy basket w swojej karierze.
34- Miller zaczął swoją karierę 12 lat temu w Charlotte. Po dwóch sezonach przeniósł się do Chicago a półtora roku później był już graczem Indiany Pacers, gdzie spędził niecałe dwa sezony.  Latem 2003 roku jako wolny zawodnik, niezadowolony z faktu, iż zarząd klubu zwleka z propozycją kontraktu czekając na decyzję innego wolnego agenta Jermaine’a O’Neala, związał się wieloletnim kontraktem z klubem ze stolicy Kalifornii gdzie spędził pięć udanych lat. W lutym ubiegłego roku los znów przywiał go do "Wietrznego Miasta" w ramach wymiany graczy (Miller i John Salmons trafili do Chicago Bulls za Drew Goodena, Andresa Nocioniego i Cedrica Simmonsa).

Brad Miller w swojej karierze zagrał już w 793 (592 starty) meczach notując statystyki na poziomie 11.7 punktu, 7.5 zbiórki oraz 2.9 asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.