Chris Paul przenosi się do Rockets!

Chris Paul przenosi się do Houston Rockets. 32-letni CP3 miał tego lata zostać wolnym agentem. Jego usługami zainteresowanych było wiele klubów. Według źródeł, Paul poinformował Clippers, że ma zamiar zrezygnować z opcji w kontrakcie na najbliższe rozgrywki ($24.2 mln), wejść na rynek wolnych agentów, po czym związać się z Houston. W tej sytuacji oba kluby postanowiły dogadać się w sprawie wymiany. Paul podjął opcję na nadchodzący sezon, żeby wymiana mogła dojść do skutku.

Wstępnie wygląda ona tak (szczegóły mogą być jeszcze dogadywane): Do L.A. przeniosą się  Sam Dekker, Patrick Beverley, Lou Williams, DeAndre Liggins, Darrun Hilliard, Montrezl Harrell, Kyle Wiltjer oraz wybór w I rundzie przyszłorocznego draftu (chroniony w top3). 

Paul wejdzie na wolny rynek w przyszłym roku. Będzie wtedy uprawniony do podpisania z Rakietami pięcioletniej umowy o wartości $205 mln. Na podobny kontrakt mógł liczyć tego lata ze strony Clippers. Każdy inny klub mógł zaoferować mu czteroletnią umowę wartą $152 mln. Podobnie sprawy będą się mieć przyszłego lata. CP3 w ciągu sześciu sezonów w L.A. Clippers notował średnio 18.7 punktów, 4.2 zbiórki, 9.8 asysty oraz 2.4 przechwytu. Clippers za każdym razem meldowali się w play-offach, ale ani razu nie udało im się przebić przez drugą rundę. Trzy razy odpadali już w pierwszej.

Przyczyn odejścia było kilka. Według źródeł, Clippers nie byli zbyt chętni dawać CP3 w piątym roku nowej umowy maksymalnych $45 mln. Poza tym mówi się też o nadszarpniętych stosunkach na linii Paul-Rivers. CP3 miał mieć podobno żal do Riversa, że ten przy różnych okazjach faworyzuje swojego syna Austina. Dodatkowo był wściekły na niego za to, że powiedział nie na propozycję od Knicks w ubiegłym sezonie, na mocy której Carmelo Anthony i Sasha Vujacic przenieśliby się do Clippers w zamian za Jamala Crawforda, Paula Pierce’a oraz Austina Riversa.

1 comment on “Chris Paul przenosi się do Rockets!

  1. Pingback: Montrezl Harrell najlepszym rezerwowym – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.