Ricky Rubio w Jazz!

Ricky Rubio przenosi się do Salt Lake City. Wolves i Jazz dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której 26-letni Hiszpan powędruje do Utah. Do Minnesoty trafi wybór w pierwszej rundzie przyszłorocznego draftu (chroniony w top14), który będzie pochodził od Oklahomy Thunder.

Dla Jazz oznacza to, że nie będą się starali zatrzymać George’a Hilla, który rok temu pomógł im wejść do play-offs po czterech latach przerwy.

Z kolei Minnesota będzie chciała pozyskać na wolnym rynku, któregoś z topowych obrońców. Do wzięcia będą m.in. Kyle Lowry (namawiamy przez Jimmy’ego Butlera do gry dla Wolves), Jeff Teague, Patty Mills, Derrick Rose, który z Butlerem i coachem Thibodeau, mógłby stworzyć w Minnesocie małe Chicago,  a także George Hill.

Rubio zostały dwa lata w kontrakcie ($14.1 mln oraz $14.8 mln). Miniony sezon zaczął średnio, ale po Weekendzie Gwiazd, po kontuzji Zacha LaVine’a, notował średnio 16 punktów, 10.5 asysty, 4.5 zbiórki oraz 1.5 przechwytu. Po sześciu latach w NBA, jego niezmienną bolączką jest skuteczność rzutów. W minionych rozgrywkach trafiał tylko 40% swoich rzutów z gry oraz 30% zza łuku. Był to jeden z głównych powodów, dla których Wolves starali się go wytransferować i poszukać na rozegranie kogoś z dobrym rzutem dystansowym by zapewnić możliwie jak najlepszy spacing dla Townsa, Wigginsa i Butlera.  

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/229/files/2014/08/ricky-rubio-klay-thompson-nba-minnesota-timberwolves-golden-state-warriors-850x560.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.