D’Angelo Russell przeszedł operację kolana

D’Angelo Russell z Brooklyn Nets przeszedł artroskopową operację lewego kolana. Klub nie podał szczegółów dotyczących zabiegu. Wiemy jedynie, że przebiegł zgodnie z planem. Nie znamy też szacowanego czasu, jaki będzie potrzeby 21-latkowi na powrót do zdrowia. Klub z Brooklynu ma podać tę informację w odpowiednim czasie. Według źródeł operacja miała jedynie na celu „wyczyszczenie” kolana z odprysków chrząstki.

Nets pozyskali Russella minionego lata z L.A. Lakers. Jego średnie w nowej drużynie kształtowały się na poziomie 20.9 punktu, 4.7 zbiórki, 5.7 asysty oraz 1 przechwytu. Co ciekawe, w dwunastu rozegranych do tej pory meczach, Russell spędzał na parkiecie średnio tylko po 27.8 minuty w każdym starciu. To o prawie minutę mniej, niż w poprzednim sezonie w Lakers.

Russell całkiem dobrze wszedł w nowy sezon, z nową drużyną. Już sześć razy przekraczał próg 20 punktów, dwa razy 30.

 

Pozostając w temacie kontuzji i urazów:

Derrick Rose będzie poza grą przez przynajmniej najbliższe dwa tygodnie. 29-latek jest już poza grą od 11 dni (4 mecze). Problemem jest jego lewa kostką, którą skręcił 20 października, już w drugim meczu tego sezonu. Stracił cztery mecze, następnie wrócił na pięć. Okazało się jednak, że z problematyczną stopą nie jest dobrze. Cavs postanowili tym razem lepiej zadbać o zdrowie swojego gracza. Rose, w siedmiu rozegranych meczach, notował średnio 14.3 punktu na mecz.

Mike Conley został wyłączony z gry na czas nieokreślony z powodu bólu ścięgna Achillesa oraz pięty w lewej nodze. 30-latek zdobywa w tym sezonie 17.1 punktu, 2.3 zbiórki, 4.3 asysty oraz 1 przechwyt.

Rudy Gobert nie gra już od tygodnia. Poza grą ma pozostać jeszcze przez 3-5 tygodni. Francuz ma stłuczoną piszczel prawej nogi. Do urazu doszło w meczu z Heat, po tym jak Dion Waiter zanurkował do nogi Goberta w pogoni za straconą piłką. 25-latek zdobywa dla Jazz w tym sezonie 13.9 punktu, 10.5 zbiórki, 2.5 bloku oraz 1.3 asysty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.