Gasol, Siakam i Powell kontuzjowani

Złe wieści dla fanów Toronto Raptors. Trzech zawodników tej drużyny zostało wyłączonych z gry na dłuższy czas. Są nimi:

– Marc Gasol. W środowym meczu z Pistons, Hiszpan doznał urazu mięśnia dwugłowego lewego uda. Zagrał tylko osiem minut. Klubowi medycy szacują, że powrót do zdrowia zajmie mu kilka tygodni. 34-latek zagrał do tej pory we wszystkich 27 meczach. Jego średnie sięgają 6.6 punktu, 6.6 zbiórki, 3.4 asysty oraz 1.1 bloku.

– Pascal Siakam został wyłączony przez klub na czas nieokreślony z powodu urazu lewej pachwiny. Do urazu doszło na niespełna siedem minut przed końcem tego samego, środowego spotkania z Pistons. 25-latek gra w tym sezonie na poziomie 25.1 punktu, 8 zbiórek, 3.6 asysty, 1 bloku oraz 1 przechwytu.

– Norman Powell również został wyłączony z gry na czas nieokreślony ze względu na zwichnięcie lewego barku. 26-latek urazu nabawił się w końcówce tego samego meczu z Pistons. Jego statystyki za ten sezon sięgają 14.4 punktu, 3.9 zbiórki, 1.7 asysty oraz 1.1 przechwytu. Każda z tych wartości jest najwyższa w jego karierze.

Poza tym, cały czas (od 9 grudnia) poza grą znajduje się Fred Van Vleet, który leczy stłuczone prawe kolano. 25-latek gra przełomowy sezon w swoim czwartym roku w NBA. Jego średnie wynoszą 18 punktów, 3.8 zbiórki, 7 asyst oraz 2 przechwyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.