Jahlil Okafor oddany do Nets

Filadelfia 76ers i Brooklyn Nets dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Jahlil Okafor oraz Nik Stauskas i wybór II rundzie draftu 2019 przeniosą się na Brooklyn. W przeciwnym kierunku powędruje Trevor Booker. Nets, by zrobić miejsce w składzie dla nowych zawodników, zdecydowali się zwolnić Seana Kilpatricka.

Pisałem swego czasu w „ŚvsR”, że nie podoba mi się polityka 76ers odnośnie Okafora. Cieszę, że jego sytuacja została rozwiązana. Jestem przekonany, że jeszcze będzie kimś w tej lidze. Wszak ten chłopak nie ma jeszcze 22 lat. Moim zdaniem zbyt szybko z niego zrezygnowano.

To dobry ruch Nets. Zyskali młodego podkoszowego, który nie miał okazji powiedzieć w NBA nawet pierwszego słowa, przyzwoitego strzelca, ze schodzącym, niskim ($3.8 mln) kontraktem, wybór w drafcie, który zawsze się przyda do kolejnych ruchów.

76ers zyskali doświadczonego podkoszowego, który na pewno przyda się w rotacji młodego zespołu. Moim zdaniem jednak, nie mogą czuć się wygranymi tej wymiany. Jeszcze rok temu oczekiwali przynajmniej jednego wyboru w I rundzie draftu. Dziś sami oddali swój własny, wprawdzie w II rundzie, ale zawsze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.