Jefferson i Durant Graczami Miesiąca

Al Jefferson z Charlotte Bobcats i Kevin Durant z Oklahomy Thunder zostali wybrani Graczami Miesiąca jako przedstawiciele Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Wyróżnienie przyznano za mecze rozgrywane w marcu.

Jefferson poprowadził Bobcats do 9 wygranych w 16 meczach w ubiegłym miesiącu. Jego statystki indywidualne z tego okresu sięgnęły 24.7 punktu (piąty w lidze), 10.6 zbiórki (dziewiąty), 2.2 asysty oraz 1 przechwytu. Big Al trafiał ponad 55% swoich rzutów z gry, trzy razy przekraczał próg 30 punktów, dziewięć razy kończył zawody z double-double na koncie. Sześć razy udało mu się zagrać na poziomie przynajmniej 20 punktów i 10 zbiórek. Łącznie w tym sezonie Jefferson ma już 22 tego typu mecze na koncie, co jest nowym rekordem klubu.
Bobcats z bilansem 36:38 zajmują obecnie siódme miejsce na Wschodzie i wiele wskazuje na to, że po czterech latach przerwy zameldują się w play-offs

Durant z kolei pomógł swoim Thunder w wygraniu 10 z 14 meczów w marcu. Jego średnie z tego okresu to 34.5 punktu, 6.7 zbiórki oraz 5.9 asysty. K.D. został pierwszym zawodnikiem od sezonu 1989-90, który w trzech kolejnych miesiącach rozgrywek nie schodził poniżej średniej 33 punktów na mecz. Wtedy dokonał tego Michael Jordan. Lider Oklahomy jest bliski innego rekordu M.J.’a z tego samego sezonu. Jordan przez 40 kolejnych zdobywał 25 i więcej punktów. Seria Duranta wynosi w tym momencie 38.

Jest to już jego czwarta nagroda Gracza Miesiąca w tym sezonie. Tylko raz tego typu wyróżnienie nie trafiło do Oklahomy. W lutym odebrał mu je Blake Griffin.
Thunder z bilansem 54:19 są obecnie drugą siłą w NBA.
Do nagrody nominowani byli także James Harden, Blake Griffin, LeBron James, Carmelo Anthony, Goran Dragic oraz Kawhi Leonard.

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Al+Jefferson+Kevin+Durant+Oklahoma+City+Thunder+Y_BC3_TH4IXl.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.