Johnson i Durant Graczami Tygodnia

Joe Johnson z Brooklyn Nets oraz Kevin Durant z Oklahomy Thunder zostali wybrani wczoraj Graczami Tygodnia, jako przedstawiciele obu Konferencji. Nagrodę przyznano za mecz rozgrywane od poniedziałku 17. marca do niedzieli 23. marca.

Johnson poprowadził Nets do kompletu wygranych w czterech meczach. Jego statystyki z tych spotkań to: 22 punkty, 5 zbiórek oraz 3.5 asysty. Obrońca Brooklynu trafił też 14 z 24 rzutów za trzy punkty.
Podopieczni Jasona Kidda są po nowym roku najlepszą drużyną Wschodu. Z bilansem 37:32 zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Mają dwa mecze straty do czwartych Bulls i trzecich Raptors.

Durant z kolei pomógł Thunder w osiągnięciu bilansu 3:0 w ubiegłym tygodniu. Jego średnie sięgnęły imponującego poziomu 40.3 punktu, 11.7 zbiórki oraz 6 asyst. K.D. zakończył tydzień mocnym akcentem. W miniony piątek,  wyjazdowym meczu z Raptors, zdobył 51 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst a dodatkowo oddał zwycięski rzut za trzy punkty. Jego ekipa pokonała Toronto 119:118.

Thunder z bilansem 52:18 są drugą siłą Zachodu. Do liderujących Spurs tracą dwa mecze.

Nominowani do nagrody byli także Paul Millsap, James Harden, Zach Randolph, Anthony Davis, Carmelo Anthony, DeMarcus Cousins, Tiago Splitter oraz DeMar DeRozan.

http://www.fibasquete.com.br/wp-content/uploads/2014/03/durant-x-joe-johnson-620x330.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.