Sabonis, Murray, Ingles i Prince też podpisują

Wczorajszy dzień był dniem granicznym, do którego zawodnicy wybrani w drafcie 2016 roku mogli podpisywać przedłużenia debiutanckich umów. Po tym, jak swoje podpisy na kontraktach złożyli Ben Simmons, Jamal Murray, Pascal Siakam, Buddy Hield i Jaylen Brown, jakiś czas później dołączyli do nich kolejni zawodnicy z tego naboru.
Domantas Sabonis, jedenasty wybór draftu 2016 roku, porozumiał się z Indianą Pacers w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $77 mln. Łącznie z bonusami, jego wartość może wzrosnąć do $85 mln. 23-letni Litwin dostanie po $1.3 mln za sezon, ilekroć zostanie wybrany do All-Star lub All-NBA.
Sabonis, w swoim trzecim sezonie w NBA, grał na poziomie 14.1 punktu, 9.3 zbiórki oraz 2.9 asysty.

Dejounte Murray, przedostatni pick I rundy draftu 2016 roku, dogadał się z San Antonio Spurs w sprawie czteroletniej umowy wartej $64 mln. 23-latek stracił cały poprzedni sezon ze względu na zerwane więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. W rozgrywkach 2017-18 grał na poziomie 8.1 punktu, 5.7 zbiórki, 2.9 asysty oraz 1.2 przechwytu. Zagrał w 81 meczach, z których 48 zaczynał jako gracz wyjściowego składu. Wybrano go do drugiej piątki najlepszych obrońców w lidze. Nikt przed nim w historii NBA, nie dostąpił tego zaszczytu, w tak młodym wieku.

Taurean Prince, dwunasty wybór draftu 2016 roku, przystał na propozycję dwuletniego kontraktu o wartości $29 mln. Skrzydłowy Brooklyn Nets ma 26 lat, więc jeszcze jako relatywnie młody zawodnik, wejdzie na wolny rynek za dwa sezony. W ubiegłych rozgrywkach, jeszcze w barwach Atlanty Hawks, notował średnio 13.5 punktu, 3.6 zbiórki oraz 2.1 asysty.

Przedłużenie kontraktu dostał wczoraj też Joe Ingles. Jest to roczne przedłużenie, które dotyczy rozgrywek 2021-22. Jego wartość to $14 mln. 32-letni Australijczyk ma jeszcze do rozegrania dwa sezony, w ramach czteroletniego kontraktu, który podpisał latem 2017 roku. Ingles, na przestrzeni pięciu lat w NBA, opuścił tylko cztery mecze. Od trzech sezonów nie stracił ani jednego starcia. W ostatnich rozgrywkach grał na poziomie 12.1 punktu, 4 zbiórek oraz 5.7 asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.