Whiteside i Lillard Graczami Tygodnia

Hassan Whiteside z Miami Heat i Damian Lillard z Portland Trail Blazers zostali wybrani Graczami Tygodnia. Wyróżnienie przyznano za mecze grane od poniedziałku 13 marca do niedzieli 19 marca.

Whiteside poprowadził Heat do dwóch wygranych w trzech meczach. Jego średnie za ten okres sięgnęły 20 punktów, 13.7 zbiórki (drugi na Wschodzie), 2.7 bloku (najlepszy na Wschodzie) oraz 1 asysty. Środkowy Miami trafiał imponujące 73% swoich rzutów z gry. Każdy z meczów kończył z double-double na koncie i jego seria wynosi teraz 12, co jest to nowym rekordem klubu. Dodatkowo przekroczył próg 900 zbiórek w jednym sezonie, co zdarzyło się zaledwie drugi raz w historii klubu Heat. Jako pierwszy zrobił to Rony Seikaly w sezonie (1991-92).
Od 26 kolejnych meczów blokuje rywali przynajmniej jeden raz.
Heat z bilansem 34:36 mają ósmy bilans na Wschodzie, ale sklasyfikowani są na dziewiątym (za Pistons) przez gorszy bilans meczów bezpośrednich. Do siódmych Bucks tracą tylko pół meczu a do szóstych Pacers półtora.

Lillard z kolei poprowadził Blazers do bilansu 3:1. Jego średnie za ubiegły
tydzień wyniosły 35.3 punktu (najlepszy w lidze), 4.5 zbiórki, 4 asysty oraz 1 przechwyt.

"Dame" trafiał 55% swoich rzutów z gry, 59.4% zza łuku oraz 100% (36/36) z linii rzutów osobistych.
Blazers z bilansem 32:37 są na dziewiątym miejscu na Zachodzie. Do ósmych Nuggets tracą jeden mecz. 

Do
nagrody nominowani byli także  Kyrie Irving, LeBron James, Stephen Curry, James Harden, Mike Conley, Marc Gasol, Goran Dragic, Anthony Davis, Russell Westbrook oraz Dario Saric.

http://media.oregonlive.com/blazers_impact/photo/james-johnsonhassan-whitesidedamian-lillard-0005d61a9cbc6eaa.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.