Wieści Garść – Dirk z rabatem. Zasłona dymna w Miami?

Moja jednoosobowa redakcja stara się trzymać rękę na pulsie wydarzeń wolnej agentury. To znaczy trzyma bez problemu, tyle że nie zawsze może dodawać newsy tak szybko jakby chciała.

* Dirk Nowitzki i Dallas Maverick przedłużyli swoją 16-letnią współpracę o kolejne trzy sezony. Konto Niemca powiększy się w tym czasie o $30mln.

* Thabo Sefolosha porozumiał się z Atlantą Hawks w sprawie trzyletniej umowy za $12mln. 30-latek spędził ostatnich pięć i pół sezonu w Oklahomie. Jego średnie z minionych rozgrywek sięgnęły 6.3 punktu, 3.6 zbiórki, 1.5 asysty oraz 1.3 przechwytu. 

* Sebastian Telfair wraca do NBA. Po roku spędzonym w Chinach (TianJin Steel), NBA znów wyciągnęła do niego dłoń. 29-latek związał się z Oklahoma Thunder jednoroczną umową o wartości $1.3mln. Telfair ma za sobą całkiem niezły sezon w Azji. Jego średnie z 35 meczów wynoszą 26.1 punktu, 4.5 zbiórki, 6 asyst oraz 2 przechwyty.

* Chris Kaman odchodzi z L.A. 32-latek związał się dwuletnim kontraktem z Portland Trail Blazers. Wartość umowy to $9.8mln przy czym tylko $1mln jest sumą gwarantowaną na sezon 2015-16. Trapiony kontuzjami Kaman, zdołał wystąpić tylko w 39 meczach w tamtym sezonie. Jego średnie z nich to 10.4 punktu, 5.9 zbiórki, 1.5 asysty oraz 1 przechwyt.

PLOTKI:

* Carmelo Anthony odwiedził już wszystkich, których chciał odwiedzić. Teraz będzie się zastanawiać.
Lakers zaoferowali maksymalny, możliwy z ich strony kontrakt – $97mln płatne w cztery lata. Knicks zrobili to samo z tym, że oni jako macierzysty klub położyli na stole $129mln płatne w pięć lat.
Mavs raczej powiedzieli pas a Rockets czekają. Na razie nie mają tyle wolnych pieniędzy, ile mogą i chcą mieć ale jeśli Melo powie słowo, to Jeremy Lin jako pierwszy opuści Teksas.
Joakim Noah, ktory był w komitecie Bulls, jest zdania że Melo zostanie w Knicks.
Z kolei sam Melo namawia podobno do przejścia do Knicks Pau Gasola.

* Jeśli Rockets nie zakontraktują Melo, to ich zainteresowanie skieruje się w stronę Chrisa Bosha, jeśli ten będzie nadal wolny. Bosh pochodzi z Teksasu a poza tym umie rzucić z dystansu, co w grze z Dwightem Howardem jest dużym atutem dla drugiego wysokiego na parkiecie.

* Pacers chcą być silniejsi na pozycji rozgrywającego. Podobno chcą namówić Suns na jakąś wymianę, na mocy której do Indiany przeniósłby się Goran Dragic. Drużyna z Arizony nawet jeśli nie chce rozstawać się z 28-letnim Słoweńcem, to dobrze żeby wysłuchała, co Pacers mają do zaoferowania. Dragic zarobi w nadchodzącym sezonie $7.5mln potem może zostać wolnym agentem (ma opcję o takiej samej kwocie na następne rozgrywki). Suns może być ciężko pod względem finansowym utrzymać obu swoich przebojowych obrońców – Dragica i Bledsoe.

* Załamanie na linii James-Bosh-Wade chyba naprawdę jest faktem. Chyba, że cała trójka bawi się z nami a jak już się znudzi, to zrobi, co ma zrobić. Niektóre źródła właśnie taką wersję podają za najpewniejszą – zasłona dymna Wielkiej Trójki.
Przynajmniej na razie tak to jednak nie wygląda.
James spędza lato gdzieś za granicą a w jego strony, do Ohio ściągają menadżerowie różnych ekip NBA. W imieniu LBJ’a rozmawia jego agent
Rich Paul. Nawet wielki Mitch Kupchak pofatygował się w tamte strony. Przedstawiciele Cavs, Mavs i Suns już rozmawiali z agentem Jamesa.
Plotka głosi, że LeBron oczekuje od Pata Riley’a wzmocnień zanim złoży swój podpis na nowy kontrakcie z Heat. Problem w tym, że Riley nie wie o jakich kwotach może rozmawiać z potencjalnymi wolnymi agentami. Chętnych na grę w Miami jest na pewno wielu. Pytanie tylko brzmi za ile i w jakim składzie. Bo jeśli ktoś zgodzi się na minimum lub coś w tych okolicach, rezygnując z potrójnej stawki gdzie indziej, to chciałby mieć pewność gry u boku Wade’a, Bosha i Jamesa w walce o tytuł.

BONUS: Dwa dowcipy tegorocznej wolnej agentury dla tych, którzy nie śledzą mojego FB.

* Carmelo Anthony odwiedza Lakers. Rozmowy przebiegają pozytywnie. Melo chce na koniec zobaczyć czy Kobe faktycznie jest już w 100% zdrowy. Idą na salę treningową, Kobe już przebrany i po rozgrzewce. "OK jestem gotowy. Melo, podaj piłkę." – mówi Kobe. Melo odwraca się i bez słowa wychodzi z sali…

* Chris Bosh chce odejść do Sacramento Kings. Razem z nim udają się tam Kevin Love, Ramon Sessions oraz Derrick Favors. Czeka tam na nich już Rudy Gay. Chcą stworzyć BIG5: "Bosh Favors Gay Love Sessions"


http://www.miamism.com/wp-content/uploads/2009/12/fog-over-miami-by-miami_jj.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.