Williams i Cousins Graczami Tygodnia

Lou Williams z Toronto Raptors i DeMarcus Cousins z Sacramento Kings zostali wybrani
Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Wyróżnienie
przyznano za mecze grane od poniedziałku 17. listopada do niedzieli 23.
listopada. 

Williams pomógł Raptors w odniesieniu kompletu zwycięstw w trzech meczach w ubiegłym tygodniu. Jego statystyki za ten okres sięgnęły 23.7 punktu
(czwarty na Wschodzie), 2.3 zbiórki, 1.3 asysty oraz 2 przechwytów. Super rezerwowy Toronto pobił swój rekord kariery (36 punktów) w meczu z Cavs. W tym samym spotkaniu dokonał czegoś, czego nie dokonał przed nim nikt w historii ligi. Jako gracz rezerwowy trafił wszystkie swoje rzuty osobiste a było ich 15.
28-latek do klubu z Kanady trafił latem tego roku. Niemal z miejsca stał się ważnym elementem rotacji Dwane’a Casey’a.
Raptors z bilansem 11:2 są w tej chwili najlepszą drużyną Wschodzie. Do najlepszych w NBA Grizzlies tracą zaledwie jeden mecz.Kings osiągnęli
bilans 2:1 w ubiegłym tygodniu a Cousins
był w tym czasie prawdziwą bestią strefy podkoszowej. Środkowy Sacramento zdobywał średnio 25.7 punktu (drugi w NBA), 16.3 zbiórki (najlepszy w NBA), 3 asysty oraz 1.7 bloku. 24-latek trafiał prawie 58% swoich rzutów. Każdy z tych meczów kończył z double-double (ma już 10 w tym sezonie, sześć z rzędu). 

Kings
z bilansem 8:5 są obecnie ósmą siłą Zachodu.

Do

nagrody nominowani byli także s Ty Lawson, Chris Paul, Chris Bosh, Mario Chalmers, Marc Gasol, Anthony Davis, Nikola Vucevic oraz Markieff Morris.

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Louis+Williams+Sacramento+Kings+v+Atlanta+LpssLSR9N5xl.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.