Wolna agentura 2016: James Harden na dłużej w Houston

Jeszcze wiele ciekawych rzeczy może wydarzyć się tego lata ale emocji związanych konkretnie z wolną agenturą, jest już coraz mniej. Największym ruchem ostatnich dwóch dni było porozumienie Jamesa Hardena i Houston Rockets w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $118 mln.
Dotychczasowa umowa Hardena była wprawdzie jeszcze ważna przez dwa lata ale klub z Teksasu chciał zabezpieczyć swoją największą gwiazdę już teraz.

Inne ruchy:

Manu Ginobili zostaje w San Antonio na kolejny sezon. Wartość umowy nie jest znana.

Boban Marjanovic przystał na warunki trzyletniego kontraktu o wartości $21 mln od Detroit Pistons. Serb jest zastrzeżony wolnym agentem więc Spurs mogę tę ofertę wyrównać i zatrzymać go w składzie. Mają czas do dziś.

Dewayne Dedmon przenosi się z ławki Magic na ławkę Spurs. Strony dogadały się w sprawie dwuletniej umowy wartej $6 mln.

Marcelo Huertas zostaje w Lakers na kolejne dwa sezony. Wartość kontraktu nie jest znana.

Marcus Thornton i Wizards dogadali się w sprawie rocznej umowy wartej $1.4 mln.

Ian Clark zostaje w Warriors na kolejny rok. Kontrakt 25-latka jest gwarantowany a jego wartość nieznacznie przekracza $1 mln.

– Brooklyn Nets postanowili zapewnić dostatnią przyszłość kolejnemu młodemu sportowcowi. Po ofercie dla Tylera Johnsona, mamy nową bombę. Klub z Nowego Jorku zaproponował Allenowi Crabbe’owi $75 mln płatne w cztery lata. Blazers mają czas do dziś by ofertę wyrównać lub pozwolić odejść 24-latkowi, który spędził w Oregonie trzy lata. Umowa zawiera opcję zawodnika na czwarty rok. Razem z bonusami, jej wartość może skoczyć do $83 mln.

Marreese Speights, po trzech latach w Warriors, przenosi się do L.A. Clippers. Strony dogadały się w sprawie rocznej umowy za minimum dla weterana z jego stażem.

Festus Ezeli i Portland Trail Blazers porozumieli się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $16 mln.

James McAdoo zostaje na trzeci sezon w Warriors. Strony dogadały się sprawie kontraktu o wartości $980431 czyli minimum w jego przypadku.

Derrick Williams, po roku w Knicks, przenosi się do Heat. Strony porozumiały się w sprawie rocznej umowy wartej $5mln.

– Wymiana: Troy Daniels przenosi się Memphis na mocy trzyletniego kontraktu wartego $10 mln. 24-latek grał ostatnio w Charlotte. Kluby dogadały się, że będzie to sign-and-trade. Drużyna z Północnej Karoliny dostanie wyjątek od sprzedaży o wartości $1.6 mln.

Rudy Gay chce odejść z Sacramento. Kings szukają chętnych.

http://i.cdn.turner.com/dr/nba/teamsites-nbateams/release/rockets/sites/rockets/files/topstory13_hardenpotw.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.