Chris Paul przejdzie operację. Straci 6-8 tygodni

Chris Paul przejdzie operację zerwanego więzadła w lewym kciuku. Czas potrzebny na powrót do pełni zdrowia ma wynieść od sześciu do ośmiu tygodni.

Do kontuzji doszło w II kwarcie poniedziałkowego meczu Clippers-Thunder, kiedy CP3 przebijał się na zasłonie, broniąc Russella Westbrooka. Rozgrywający Clippers nie dograł meczu do końca. Prześwietlenie wykazało strukturalnych zmian w obrębie kciuka. Dopiero badanie rezonansem magnetycznym dało jasny obraz sytuacji.

To nie pierwsza tego typu kontuzja w karierze 31-letniego Paula. Latem 2012 przeszedł przeszedł operację więzadła w prawym kciuku. Po niej zmuszony był grać podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz na początku rozgrywek 2012-13 w specjalnym opatrunku.

Poza tym, w minionych play-offach, CP3 doznał złamania trzeciej kości śródręcza prawej dłoni. Uraz ten wyłączył go z rozgrywek a faworyzowani Clippers odpadli w pierwszej rundzie z Blazers.
Paul gra w tym sezonie na poziomie 17.5 punktu, 5.3 zbiórki, 9.7 asysty oraz 2.3 przechwytu (najlepszy w lidze).   
 

To kolejny sezon pod znakiem kontuzji dla Los Angeles Clippers. Blake Griffin nie gra od 18 grudnia (13 meczów) po tym jak przeszedł operację prawego kolana. Mówi się, że ma wrócić do gry przed końcem stycznia.

Sam CP3 stracił już w tych rozgrywkach dwa tygodnie (7 meczów) ze względu na uraz mięśnia dwugłowego lewej nogi.

Licząc od ubiegłych rozgrywek, Clippers są 3:9 gdy Griffin i Paul są poza grą oraz 5:12, gdy brakuje samego CP3.

Bilans Clippers wynosi  tej chwili 29:14. Daje im to czwarte miejsce na Zachodzie.  

 http://clutchpoints.com/wp-content/uploads/2015/12/w1280xh966_USAT_167949-1024x773.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.