Klay Thompson zerwał ACL!

Klay Thompson zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie! Do urazu doszło w końcówce trzeciej kwarty, szóstego meczu Finałów. Penetrującego pod kosz Thompsona sfaulował Danny Green. Gracz Warriors nienaturalnie zlądował na lewą nogę. W tym momencie, na 2:22 min przed końcem trzeciej części gry, Warriors prowadzili 83:80. Klay wrócił oddać dwa rzuty wolne, po czym został zmieniony. Na parkiet już nie wrócił.
Thompson, do tego czasu miał już 30 punktów (8/12 z gry, 4/6 zza łuku, 10/10 z linii ), 5 zbiórek i 2 przechwyty.
29-letni Thompson będzie wolnym agentem tego lata. Warriors będą mogli zaproponować mu pięcioletni kontrakt warty $190 mln. Każdy inny klub będzie uprawniony dać mu czteroletnią umowę za $140 mln.

9 comments on “Klay Thompson zerwał ACL!

 1. Marcin

  Kur-ła, posypali się . Teraz mogą do KD zrobić „dostawkę” razem będzie im raźniej w szpitalu.

  Reply
 2. mati

  Kuchwa! Zerwał ACL, wstał i sobie poszedł… Że what!? A później wrócił, rzucił dwa osobiste i jeszcze biegiem do obrony! Ale ten człowiek jest wytrenowany! Cóż za percepcja ruchu. No niby można i bez ACL funkcjonować, ale jak się ich od małego nie ma 😀 A on chyba miał, no bo podobno zerwał… Jak obszerny jest ten uraz? Karolu? Jakieś szczegóły? Ja pitole! Co ja tu widziałem!?

  Reply
  1. Maciek

   Da sie zerwać ACL i mozna potem chodzić. To czy mozesz chodzić zależy tez od skrecenia stawu kolanowego i złożoności. Obrzęk pojawia sie czesto tez z opóźnieniem. Na poczatku, jesli masz dobrze obudowany miesniami staw kolanowy i propriocepcje to mozna chodzić, wiec mógł wyjść normalnie. Na poziomie zawodowym nawet niepelne zerwanie ACL, ale naderwanie w takim stopniu, ktory powoduje zanik funkcji za ktore te wiezadlo odpowiada, jest kwalifikowane do rekonstrukcji. Skurczybyk wroci szybko, bo ma caly sztab, ktory go postawi na nogi. Gorzej z KD.

   Reply
 3. Jakubg23

  Wiem, że to nie temat ale Pan Karol powinien oficjalnie przeprosić Freda Vanvleeta za niezbyt pochlebne opinie latami pisane na jego temat.

  Reply
 4. Pingback: Klay Thompson kontuzjowany! – Karol Mówi

 5. Pingback: Klay Thompson zerwał ścięgno Achillesa! – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.