Klay Thompson zerwał ACL!

Klay Thompson zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie! Do urazu doszło w końcówce trzeciej kwarty, szóstego meczu Finałów. Penetrującego pod kosz Thompsona sfaulował Danny Green. Gracz Warriors nienaturalnie zlądował na lewą nogę. W tym momencie, na 2:22 min przed końcem trzeciej części gry, Warriors prowadzili 83:80. Klay wrócił oddać dwa rzuty wolne, po czym został zmieniony. Na parkiet już nie wrócił.
Thompson, do tego czasu miał już 30 punktów (8/12 z gry, 4/6 zza łuku, 10/10 z linii ), 5 zbiórek i 2 przechwyty.
29-letni Thompson będzie wolnym agentem tego lata. Warriors będą mogli zaproponować mu pięcioletni kontrakt warty $190 mln. Każdy inny klub będzie uprawniony dać mu czteroletnią umowę za $140 mln.

7 comments on “Klay Thompson zerwał ACL!

 1. Marcin

  Kur-ła, posypali się . Teraz mogą do KD zrobić “dostawkę” razem będzie im raźniej w szpitalu.

  Reply
 2. mati

  Kuchwa! Zerwał ACL, wstał i sobie poszedł… Że what!? A później wrócił, rzucił dwa osobiste i jeszcze biegiem do obrony! Ale ten człowiek jest wytrenowany! Cóż za percepcja ruchu. No niby można i bez ACL funkcjonować, ale jak się ich od małego nie ma 😀 A on chyba miał, no bo podobno zerwał… Jak obszerny jest ten uraz? Karolu? Jakieś szczegóły? Ja pitole! Co ja tu widziałem!?

  Reply
  1. Maciek

   Da sie zerwać ACL i mozna potem chodzić. To czy mozesz chodzić zależy tez od skrecenia stawu kolanowego i złożoności. Obrzęk pojawia sie czesto tez z opóźnieniem. Na poczatku, jesli masz dobrze obudowany miesniami staw kolanowy i propriocepcje to mozna chodzić, wiec mógł wyjść normalnie. Na poziomie zawodowym nawet niepelne zerwanie ACL, ale naderwanie w takim stopniu, ktory powoduje zanik funkcji za ktore te wiezadlo odpowiada, jest kwalifikowane do rekonstrukcji. Skurczybyk wroci szybko, bo ma caly sztab, ktory go postawi na nogi. Gorzej z KD.

   Reply
 3. Jakubg23

  Wiem, że to nie temat ale Pan Karol powinien oficjalnie przeprosić Freda Vanvleeta za niezbyt pochlebne opinie latami pisane na jego temat.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.