Paul George i Russell Westbrook przeszli operacje

Russell Westbrook przeszedł operację uszkodzonego więzadła w serdecznym placu lewej dłoni a także „drobny zabieg” prawego kolana.  Z kolei Paul George przeszedł operację w obrębie prawego a także lewego barku.

W przypadku Westbrooka, czas potrzebny na powrót do zdrowia po operacji palca, to ok. trzy tygodnie. Po zabiegu kolana mniej więcej tyle samo. Medycy Thunder przewidują, że za kilka tygodni rozgrywający OKC będzie mógł wrócić do normalnych treningów. Westbrook nabawił się urazu palca na niespełna dwa miesiące przed końcem sezonu regularnego. Tejpowanie i leczenie doraźne pozwoliły mu dograć do końca sezon i play-offy.

W przypadku PG sprawa jest bardziej poważna. Powrót do pełnej sprawności, po naprawie naderwanego ścięgna w obrębie stożka rotatorów prawego barku, zajmie mu kilka miesięcy. Już teraz przewiduje się, że George straci część obozów przygotowawczych do nowego sezonu. W gorszym scenariuszu, będzie zmuszony opuścić parę pierwszych meczów rozgrywek 2019-20. Dodatkowo, lekarze zoperowali mu także lewy bark. Ten zabieg był jednak „drobny.” Dotyczył małego uszkodzenia obrąbka.

Paul George zmagał się ze swoim urazem prawego barku od lutego. Operacja była opcją od samego początku, ale po konsultacjach z lekarzami, skrzydłowy Thunder zdecydował się dograć sezon.

Do momentu kontuzji, Thunder byli 38:21 i zajmowali trzecie miejsce na Zachodzie. George zdobywał 28.7 punktu i był bardzo poważnym kandydatem do nagrody MVP sezonu. Po kontuzji, Thunder wygrali już tylko 11 z ostatni 23 meczów. George nieco obniżył loty, ale i tak był w stanie zdobywać po 26 punktów na mecz, przy czym jego skuteczności mocno spadły.

Operację kolana Wesbrooka nazwano profilaktyczną, co znaczy mniej więcej tyle, że chciano się tym zająć już teraz, bo najprawdopodobniej „coś ” odezwałoby się w trakcie przyszłych rozgrywek. Będzie to zatem już piąta operacja prawego kolana Russa na przestrzeni sześciu lat! Problemy z prawym kolanem zaczęły się w kwietniu 2013 roku. W pamiętnej akcji, Patrick Beverley (wówczas w Rockets), próbując przechwycić piłkę, bez pardonu wpadł w prawe kolano Westbrooka. Uszkodzona w ten sposób łąkotka, potrzebowała operacji.

Celowo używam cudzysłowu przy operacjach określanych jako drobne. Operacja to jest operacja i kropka. Samo rozcięcie skóry, to już jest coś, więc zawsze między bajki wkładam doniesienie o minimalnej inwazyjności danych zabiegów. Drobna operacja, to jest taka, którą przechodzi ktoś, a nie Ty.

1 comment on “Paul George i Russell Westbrook przeszli operacje

  1. Pingback: John Wall w Rockets, Russell Westbrook w Wizards! – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.